Lechia walczy o 4. miejsce w końcowej tabeli Ekstraklasy. Rywalem Biało-Zielonych w spotkaniu 32. kolejki Ekstraklasy będzie Stal Mielec. Poniżej krótka charakterystyka naszego niedzielnego rywala.

Za Stalą, prowadzoną przez Adama Majewskiego, zaskakująco udana jesień i, jak dotąd, kiepska wiosna. Zespół z Mielca jest na 12. miejscu w tabeli. Po sobotnim remisie Wisły z Jagiellonią zdaje się, że szanse na spadek Stali są bardzo niewielkie, ale drużyna nie jest jeszcze bezpieczna. Mielczanie tak łatwo się w Gdańsku nie dadzą.

Gra Stal piłkę momentami toporną, defensywną, opartą na kontrach. Dobrze grę Mielczan wiosną przybliża nam obraz meczu przegranego u siebie z Wartą Poznań 0:1, niecały miesiąc temu. Stal miała problemy zwłaszcza wtedy, kiedy Warta pozwalała jej na atak pozycyjny przy jednoczesnym aktywnym pressingu tylko na trzech ofensywnych Mielczan. Zespół Majewskiego był w tym meczu naprawdę beznadziejny.

Z drugiej jednak strony, mające miejsce w zeszły weekend zwycięstwo z Legią uwydatniło atuty Stali. Jest to zespół, który ma w swoim repertuarze zagrań szeroki wachlarz niebezpiecznych stałych fragmentów gry, wykonywanych zazwyczaj przez lewonożnego obrońcę, Krystiana Getingera, kapitana Mielczan. Jeśli rywal Stali chce grać piłką, wtedy obrona podopiecznych Majewskiego radzi sobie naprawdę solidnie w grze defensywnej. W spotkaniu z Legią, ale tym jesiennym, wygranym na wyjeździe 3:2, pod koniec spotkania w składzie Stali znajdowało się 7 obrońców. Zaskakująco często, zwłaszcza jesienią, ilość ta przechodziła częściowo w jakość.

Nie ma natomiast Stal kim straszyć. Z kadry, którą trener dysponował jesienią, z napastników nie został nikt (Piasecki gra w Śląsku jak cień napastnika, który jesienią w barwach Mielczan straszył rywali), a Oskar Zawada to piłkarz o przeciętnych umiejętnościach. Warto zwrócić uwagę na Maksymiliana Sitka, który jesienią strzelił piękną bramkę Lechii, pokonując Dusana Kuciaka.

Stal to zespół, który Lechia musi dzisiaj pokonać. Miejmy nadzieję, że Biało-Zielonym uda się zdobyć 3 punkty.

Przewidywany skład Stali: 
Strączek - Żyro, Flis, Matras, Chorbadzinskiy, Getinger - Kasperkiewicz, Domański, Tomasiewicz - Sitek, Zawada