Na przedmeczowej konferencji z GKS-em Tychy wraz z Szymonem Grabowskim pojawił się Tomasz Neugebauer. Pomocnik zdradził, jakie towarzyszyły mu odczucia po nominacji na piłkarza miesiąca w Fortuna I Ligi oraz czy czuje się bliżej gry w pierwszym składzie?

Tomasz Neugebauer po udanych meczach z Górnikiem Łęczna oraz Stalą Rzeszów, w których zdobył po bramce i zapewnił w tych dwóch spotkaniach cztery punkty swojej drużynie został nominowany w plebiscycie na najlepszego piłkarza w Fortuna I Lidze za październik. Co oznaczała dla niego ta nominacja i czy 20-latek się cieszy, że w taki sposób pomógł zespołowi? - Dla mnie jest to fajne wyróżnienie, ale tak jak mówiłem we wcześniejszych wywiadach, dla mnie najważniejsze są zwycięstwa drużyny. Czy to strzeliłem ja, czy to inny zawodnik tak samo bym się z tego cieszył i celebrował, bo dla mnie najważniejsze jest dobro naszej drużyny.

20-latek w ostatnich spotkaniach wchodził z ławki. Czy środkowy pomocnik czuje się bliżej pierwszego składu i co z jego zdrowiem? - Jeżeli chodzi o zdrowie, to jestem całkowicie zdrowy i jestem w stu procentach gotowy, żeby wejść czy zagrać, bo wiadomo, że decyzja jeszcze nie zapadła. Czy czuję się bliżej wyjściowego składu? Ja z każdym dniem pracuję na to, żeby z dnia na dzień stawać się lepszym zawodnikiem. Staram się dawać z siebie wszystko na treningach, a decyzja i tak należy do trenera. Także robię swoje, czy tam dostaję 10 minut czy gram cały mecz daje z siebie wszystko.

źródło: własne