Były trener Lechii Gdańsk Tomasz Kaczmarek został trenerem holenderskiego FC Den Bosch, które występuje na zapleczu Eredivisie. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

Tomasz Kaczmarek prowadził Lechię od września 2021 roku do września zeszłego roku, kiedy to został zwolniony po przegranym u siebie meczu z Lechem Poznań 0:3. W zeszłym sezonie Biało-Zieloni zajęli 4.miejsce i zakwalifikowali się do Ligi Konferencji, gdzie minimalnie ulegli Rapidowi Wiedeń (1:2 w dwumeczu) w drugiej rundzie LKE, natomiast po sześciu kolejkach PKO BP Ekstraklasy nastąpiła zmiana trenera w Lechii. W styczniu Tomasza Kaczmarka typowano na asystenta selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa, ostatecznie do zatrudnienia nie doszło, bo zamiast niego asystentem Santosa został Grzegorz Mielcarski. Ostatecznie od poniedziałku Tomasz Kaczmarek objął FC Den Bosch, co wcześniej było nieoczywistym kierunkiem.

Przed 39-latkiem trudne zadanie, bowiem jego nowa drużyna w Keuken Kampioen Divisie zajmuje 19. miejsce na 20 drużyn z dorobkiem 30 punktów, a ligę niżej spada tylko ostatnia drużyna. Chociaż FC Den Bosch ma 7 punktów przewagi nad ostatnimi rezerwami FC Utrecht, to do końca sezonu zostało jeszcze sześć spotkań, gdzie może się jeszcze wiele wydarzyć. Ponadto drużyna przegrała 3 mecze z rzędu, a jeszcze wcześniej ulegli liderowi PEC Zwolle aż 0:13. Pierwszym rywalem Tomasza Kaczmarka będzie znajdujące się na szesnastej lokacie Helmond Sport, czyli starcie sąsiadów w tabeli Eerste Divisie.

Życzymy powodzenia w nowym klubie i trzymamy kciuki!

źródło: własne