- Dzisiaj osiągnęliśmy, będę się powtarzał, sukces i w moim życiu jest największym sukcesem. Nie poprzestaniemy na tym i obiecuję wam to - powiedział Szymon Grabowski po wygranych derbach Trójmiasta

Szymon Grabowski wszedł na pomeczową konferencję prasową wraz z całym sztabem szkoleniowym - Proszę Państwa, jestem bardzo dumny, bo za mną stoi grupa ludzi. Jest mi bardzo ciężko, jeżeli chodzi o aspekt emocjonalny. Tak jak Michał powiedział Michał, to jest grupa ludzi, która stoi za tym sukcesem. To jest grupa ludzi, która od początku dała mi wsparcie. To jest grupa ludzi, która sprawiła, że Lechia w dniu dzisiejszym osiągnęła niesamowity sukces oraz osiągnęła niesamowity wynik. Moja jedna osoba, tutaj by nic nie dała, a zawodnicy w szatni, by sami nic nie zrobili. Myślę, że wspólnie Panowie stworzyliśmy coś niesamowitego i pokazaliśmy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Od samego początku ten sezon był dokładnie taki sam jak dzisiejszy mecz, niesamowity. Nikt na nas nie stawiał. Dzisiaj w pewnym momencie też nikt na nas nie stawiał, a finał jest nie tylko zadowalający nas wszystkich, a także kibiców i całe miasto. Dzisiaj mecz, można powiedzieć, zaczęliśmy w dwunastu. Gorące gratulacje i podziękowania dla naszych kibiców, dzięki którym wygraliśmy to spotkanie, nieśli nas nie tylko od pierwszej minuty, a od dwóch godzin przed pierwszym gwizdkiem do ostatniego. Myślę, że nie dalibyśmy rady wygrać, gdyby nie doping kibiców. Było to niesamowite uczucie stać przy linii, siedzieć na ławce, grać na murawie przy takim żywiołowym dopingu.

- Nie będę tutaj się rozwodził nad spotkaniem, bo według mnie wygraliśmy zasłużenie. Według mnie wygraliśmy ten sezon zasłużenie. Według mnie od samego początku byliśmy sobą. Nie patrzyliśmy na nikogo, a patrzyliśmy cały czas tylko przed siebie. Krok po kroku sprawialiśmy, ze jako sztab byliśmy lepsi, jako zawodnicy byliśmy lepsi oraz jako drużyna byli zdecydowanie lepsi. Dzisiaj osiągnęliśmy, będę się powtarzał, sukces i w moim życiu jest największym sukcesem. Nie poprzestaniemy na tym i obiecuję wam to. Jesteście pewni, że Lechia Gdańsk wraca na swoje miejsce, że Lechia Gdańsk wraca do Ekstraklasy, a naszym zadaniem jest sprawić, żeby kibice, dziennikarze mieli dużo radości z tej drużyny. Jeszcze raz, dziękuję wam Panowie bardzo serdecznie! - zakończył szkoleniowiec Biało-Zielonych.

źródło: własne