W ostatnim meczu towarzyskim przed tym sezonem Lechia Gdańsk zremisowała u siebie ze Stomilem Olsztyn 1:1.

W pierwszych minutach obie drużyny się badały i brakowało sytuacji bramkowych. Pierwszy strzał gdańszczanie oddali w 8. minucie - Jan Biegański wykonywał rzut rożny, a potem piłka wylądowała na poprzeczce po strzale jendego z zawodników. Po chwili pierwszy strzał oddali goście. W 15. minucie z rzutu wolnego minimalnie obok słupka przymierzył Miłosz Szczepański, a chwilę później strzał jednego z piłkarzy Lechii złapał bramkarz Stomilu. W 16. minucie Stomil objął prowadzenie - Filip Wójcik z prawej strony pokonał Antoniego Mikułkę. Pięć minut później główkę Łukasza Zjawińskiego złapał golkiper gości. W 28. minucie Jan Biegański strzelił z dystansu w ręce bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy Biało-Zieloni ożywili się za sprawą Miłosza Kałahura, a tuż przed przerwą kąśliwy strzał zza pola karnego oddał Miłosz Szczepański.

Na początku drugiej połowy kolorytu grze próbował dodać Bassekou Diabate, który zastąpił Kacpra Sezonienkę. Po chwili groźnie z rzutu wolnego uderzył Jan Biegański. W 62. minucie strzał aktywnego w tym meczu Bassekou Diabate obronił po raz kolejny bramkarz gości. Po przerwie na wodę na boisku pojawił się… ponownie Kacper Sezonienko. Sześć minut później Stomil mógł podwyższyć wynik, ale jeden z piłkarzy strzelił nad bramką. Chwilę później strzał jednego z graczy Lechii został zablokowany. W końcówce meczu po podaniu Kacpra Sezonienki wyrównał Bassekou Diabate.  Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Był to ostatni sprawdzian Lechii przed startem I ligi. W sobotę 22 lipca Lechia zagra w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Początek o 15:00 - transmisja na platformie Polsat Box Go.

Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Filip Wójcik (16), 1:1 Bassekou Diabate (90+1)

Lechia Gdańsk: Mikułko - Stec, Brzęk, Kardaś, Kałahur - Neugebauer, Biegański (po zmianie Szczepańskiego - kpt) - Piła, Szczepański (kpt), Sezonienko  - Zjawiński oraz z ławki Diabate, Rzeźnik, Bajko, Borkowski i Sezonienko

Stomil Olsztyn: Garstkiewicz - Wójcik, Waleńcik, Sadowski, Kubáň, Karlikowski  - Krawczun,  Stromecki, Bezpalec, Florek - Kurbiel oraz z ławki Jakubowski, Borkowski, Szabaciuk, Pietraszkiewicz, Shinonaga, Szarmowski, Bala