Prowadzona przez Sławomira Peszkę Wieczysta Kraków na trzy kolejki przed końcem zapewniła sobie awans do II ligi. Jest to pierwszy sukces byłego piłkarza Lechii w karierze trenerskiej.

W sobotnim meczu Wieczysta Kraków w ramach 31. Kolejki III ligi gr. IV podejmowała u siebie Świdniczankę Świdnik. Podopieczni Sławomira Peszki pomimo gry w dziewięciu wygrali ten mecz 1:0 po golu Dawida Kiedrowicza i jak się później okazało, zapewnili sobie awans do II ligi. Stało się tak, ponieważ tego samego dnia o godzinie 18, czyli sześć godzin później od wspomnianego meczu, Wisłoka Dębica grała u siebie z wiceliderem Siarką Tarnobrzeg i w ostatniej minucie meczu zwyciężyła 2:1. Tym samym na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu przewaga Wieczystej nad drugą Siarką wynosi 10 punktów.

Sławomir Peszko objął Wieczystą Kraków we wrześniu 2023 roku najpierw jako tymczasowy szkoleniowiec, a dwa miesiące później został już na stałe. Były zawodnik Lechii Gdańsk awansował ze swoim zespołem do II ligi w efektownym stylu, ponieważ jego podopieczni zanotowali aż 21 meczów bez porażki w lidze (18 zwycięstw i trzy remisy), a świetna seria została przerwana 15 maja w Nowym Targu, gdzie Wieczysta uległa tamtejszemu Podhalu 0:1. Teraz zespół z Krakowa po kilku latach starań w końcu wywalczył ten upragniony awans.