Wczoraj poznaliśmy ósmego ćwierćfinalistę Remes Pucharu Polski.

W regulaminowym czasie gry nie padły żadne bramki, więc sędzia zarządził dogrywkę. W 100. minucie spotkania pierwszego gola dla "Wojskowych" zdobył strzałem z 25 metrów Sebastian Szałachowski. Piłka dostała rotacji, przez co stojący w bramce "Pasów" Łukasz Merda nie miał wielkich szans na obronę.

Wynik meczu ustalił na trzy minuty przed końcem dogrywki Maciej Rybus, który z najbliższej odległości dobił strzał Szałachowskiego.

Warto też odnotować oficjalny debiut w pierwszym zespole Legii Jakuba Koseckiego, który w 87. minucie zastąpił Adriana Paluchowskiego. Debiutant jest synem 69-krotnego reprezentanta Polski, Romana Koseckiego.

Pokonując Cracovię Legia dołączyła do innych zespołów, które mają już zapewniony awans do ćwierćfinałów. Są nimi Wisła Kraków, Korona Kielce, Zagłębie Sosnowiec, Pogoń Szczecin, Ruch Chorzów, Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk.

Losowanie par ćwierćfinałowych Remes Pucharu Polski odbędzie się 30 listopada 2009 o 19:00 i będzie transmitowane na żywo w stacji TVP Sport. Ćwierćfinały zaplanowano na marzec 2010 roku.

Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (0:0, 0:0)
Bramki: Sebastian Szałachowski 100, Maciej Rybus 117

Żółte kartki: Dariusz Kłus, Łukasz Mierzejewski, Arkadiusz Baran, Łukasz Tupalski.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów: 1 000.

Źródło: Ekstraklasa.wp.pl