lechia

W rozegranym awansem meczu 16. kolejki Lechia zasłużenie wygrała z Arką 2:1.

35 derby Trójmiasta dla Lechii. Biało-Zieloni zwyciężyli 2:1 po bramkach Jakuba Zabłockiego i Ivansa Lukjanovsa.

Lechia zaczęła mecz bardzo aktywnie. Już w pierwszych minutach spotkania z dystansu strzelali Piotr Wiśniewski, a następnie Zabłocki. W 6 minucie Piotr Wiśniniewski uciekł do przodu, doskonale podał do uciekającego prawym skrzydłem Pawła Buzały, który zacentrował do Zabłockiego, a ten ostatni przyłożył nogę i Biało-Zieloni mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0. Po straconej bramce gdynianie byli wyraźnie oszołomieni i nie za bardzo potrafili znaleźć receptę nawet na wyraźnie cofniętych lechistów. W 21 minucie meczu poważnie faulowany Zabłocki opuścił na noszach plac gry, a w jego miejsce Tomasz Kafarski desygnował do gry Ivansa Lukjanovsa. W pierwszej połowie warto jeszcze odnotować strzał z dystansu Łukasza Surmy, który próbował wrzucić piłkę „za kołnierz” Andrzeja Bledzewskiego. Poza tym na boisku nie działo się wiele ciekawego. Lechia umiejętnie rozbijała jakiekolwiek próby podjęcia rękawicy przez żółto-niebieskich.

Początek drugiej części gry należał do gdynian, wyraźnie wstrząśniętych w szatni przez Dariusza Pasiekę. Odważna gra na tak nie na wiele się jednak zdała gdyż w 53 minucie Surma posłał piękną piłkę do wychodzącego na wolne pole Lukjanovsa, który nie miał większych problemów z podwyższeniem wyniku na 2:0. Od tego momentu w poczynaniach gdańszczan można było zauważyć sporo pewności, zarówno w akcjach defensywnych jak i ofensywnych. Nadzieja dla gospodarzy pojawiła się w 69 minucie, kiedy przebywający na boisku od dwóch minut Marcin Wachowicz pokonał Pawła Kapsę. Żółto-niebiescy atakowali, ale w ich grze brakowało spokoju, wobec czego Lechia nawet pomimo wyraźnego ubytku sił nie miała większych problemów z dowiezieniem korzystnego wyniku do końca meczu. Czwarte derby Trójmiast w Ekstraklasie dla Biało-Zielonch!

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)
69’ Wachowicz - 6’ Zabłocki, 53’ Lukjanovs

Arka: Bledzewski – Kowalski, Szmatiuk, Siebert, Sokołowski (46' Budziński) – Wilczyński, Mrowiec, Ława, Lubenov (67' Wachowicz) – Trytko, Sakaliev (58' Labukas).

Lechia: Kapsa – Wołąkiewicz, Kozans, Cvirik, Kaczmarek – Piątek, Surma, Nowak – Buzała (79' Pietrowski), Zabłocki (21' Lukjanovs), Wiśniewski (72' Rogalski).

Źródło: Lechia.pl