Lechia Gdańsk wznowiła przygotowania do nowego sezonu. - Jestem dumny z wszystkiego, co osiągnęliśmy, ale przed nami kolejne cele i wyzwania - mówił nam przed startem przygotowań kapitan drużyny Rifet Kapić.

- Jestem szczęśliwy, że znów mogę się z Wami spotkać tutaj w Gdańsku. Nie mogę doczekać się nowego sezonu i przygotowań. Czas na nową drogę. Jesteśmy gotowi na ciężkie treningi, do startu ligi jest jeden miesiąc. Nie mogę się doczekać, podobnie jak cały zespół. Jestem dumny z wszystkiego, co osiągnęliśmy, ale przed nami kolejne cele i wyzwania - powiedział Kapić na briefingu prasowym.

W poniedziałek Lechia oficjalnie ogłosiła wykupienie Rifeta Kapicia. Jak Bośniak się czuje z tym, że zostaje w Gdańsku? - Bardzo dobrze. To coś niesamowitego. Jestem bardzo dumny. To przywilej i honor być kapitanem takiego klubu. Chcę zostać tu, jak najdłużej. Mam 29 lat, mogę pomóc młodszym zawodnikom. Możemy wspólnie zrobić wielkie rzeczy. Nie mogłem wyobrazić sobie lepszego miejsca dla mnie niż Lechia. Miasto, kibice, stadion, klub - wszystko jest niesamowite i cieszę się, że jestem - wyznał.

Jakie cele Lechia stawia sobie przed Ekstraklasą? - Będziemy grać, to w pierwszej lidze. Oczywiście Ekstraklasa to wyższy poziom, ale wierzę w ten zespół i w to, że możemy osiągnąć wielkie rzeczy. Według mnie możemy walczyć o Europę. Ja o tym marzę, prezes, wszyscy o tym marzą, ale na razie idziemy krok po kroku - zakończył.

źródło: własne