Dwa tygodnie temu przedstawiciele Rady Miasta - Przemysław Majewski oraz Andrzej Skiba - skierowali do Prezydent Aleksandry Dulkiewicz interpelację ws. Lechii Gdańsk i współpracy Miasta z Klubem. W piątek otrzymali odpowiedź. A z niej dowiadujemy się m.in. że w przypadku spadku Lechii z Ekstraklasy, umowa Lechii z Gdańskiem zostanie rozwiązana.

"Zarówno jako radni Miasta Gdańska, ale także kibice Biało - Zielonych, mając na uwadze wieloletni wysiłek licznego grona osób związanych z Lechią na dobre i na złe, szanując ich pracę w podniesienie naszego gdańskiego klubu z A klasy do Ekstraklasy, czujemy głęboką potrzebę wyraźnego zasygnalizowania Pani Prezydent tematu rysującej się w czarnych barwach przyszłości klubu i dlatego oczekujemy odpowiedzi na pytania" - pisali przed dwoma tygodniami Przemysław Majewski i Andrzej Skiba do Prezydent Miasta.

W czwartek 23 marca Aleksandra Dulkiewicz wystosowała do nich odpowiedź w tej sprawie. "Miasto Gdańsk jest bardzo zaniepokojone sytuacją sportową i wizerunkową w Lechii. Prowadzimy rozmowy, a moi współpracownicy są w kontakcie z władzami spółki Lechia S.A. W ostatnich dniach napisałam list do pana Adama Mandziary, współwłaściciela klubu, w którym wyraziłam obawy swoje i znacznej części kibiców, dotyczące przyszłości sportowej wizytówki Gdańska" - napisała.

Ponadto z pisma dowiadujemy się, że w przypadku spadku Lechii Gdańsk z Ekstraklasy, Miasto rozwiąże obowiązującą umowę (do maja 2024 roku - przyp. red.) z Klubem dotyczącą ich współpracy.

źródło: własne