We wczorajszym meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów RC Lens pokonało Sevillę 2:1, a jedną z bramek zdobył Przemysław Frankowski, który został 28. Polakiem z co najmniej jedną bramką w Lidze Mistrzów. Na wiosnę RC Lens zagra w fazie pucharowej Ligi Europy.

W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów zespół Przemysława Frankowskiego podejmował u siebie Sevillę. RC Lens przed tym spotkaniem miało już zapewniony udział w Lidze Europy, ponieważ wcześniej awans do pucharowej Ligi Mistrzów zapewnili sobie Arsenal oraz PSV Eindhoven, z którym Francuzi mają gorszy bilans bezpośrednich meczów (1:1 u siebie, 0:1 na wyjeździe). W pierwszej połowie lepiej grali goście, którzy mieli większe posiadanie piłki (63%) i stwarzali więcej sytuacji bramkowych. Jednak pierwsze 45 minut na Stade Felix-Bollaert zakończyło się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwsza, ale do siatki w 63. minucie trafili zawodnicy RC Lens, którzy otrzymali rzut karny. Do jedenastki podszedł Przemysław Frankowski i pewnie ją wykorzystał. Dla wychowanka Lechii Gdańsk była to trzecia bramka w tym sezonie, a pierwsza w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ponadto Przemysław Frankowski został 28. polskim zawodnikiem, który zdobył bramkę w tych elitarnych rozgrywkach i dołączył do zacnego grona m.in. Jakuba Błaszczykowskiego, Jacka Krzynówka czy Roberta Lewandowskiego oraz pierwszym wychowankiem Lechii Gdańsk, który dostąpił tego samego zaszczytu. Wracając do meczu, to prowadzenie gospodarzy trwało szesnaście minut, kiedy wyrównał Sergio Ramos. Rezultat 1:1 utrzymywał się, a do końca spotkania było coraz bliżej, wtedy w ostatnich minutach meczu bramkę zdobył Angelo Fulgini i zapewnił wygraną swojemu zespołowi. RC Lens zakończyło te rozgrywki na 3. miejscu z dorobkiem 8 punktów z jednym punktem mniej od Holendrów i na wiosnę zagra w Lidze Europy.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Europy odbędzie się pod koniec lutego. Termin poznamy po czwartkowych meczach ostatniej kolejki tych rozgrywek.