Już dziś Biało-Zieloni staną przed historyczną szansą wywalczenia pierwszego w historii awansu do kolejnej rundy w europejskich pucharach. Do Skopje podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka udali się z trzybramkową zaliczką. Początek meczu rewanżowego o 17:00.

W obozie Lechii przed rewanżowym starciem z Akademiją Pandew panują bojowe nastroje. Choć wynik jest dobry, to nikt jeszcze nie myśli o wyjeździe do Wiednia, co podkreślali na przedmeczowej konferencji Maciej Kalkowski oraz Mario Maloca. To samo zresztą w Skopje powiedział Tomasz Kaczmarek. Biało-Zieloni muszą postawić przysłowiową kropkę nad „i”, aby od czwartkowego wieczora móc myśleć tylko o misji Austria.

Wynik po pierwszym meczu stawia Biało-Zielonych w roli faworytów. Przypomnijmy, że w Gdańsku Lechia wygrała 4:1 po hat-tricku Flavio Paixao i jednej bramce Łukasza Zwolińskiego. Należy jednak pamiętać, że nie można zlekceważyć przeciwnika. Zwłaszcza że piłkarze Akademiji też mieli na Polsat Plus Arenie swoje okazje.

Do dzisiejszego meczu Biało-Zieloni przystąpią w najsilniejszym składzie. Co prawda nie ma już w klubie Josepha Ceesaya, to wydaje się, że David Stec i Filip Koperski są jego godnymi zastępcami. W tygodniu nie doszło do żadnych kontuzji, w związku z czym na boisku w Skopje wybiegnie najsilniejsza jedenastka.

Mecz rozpocznie się o 17:00. Transmisję przeprowadzi platforma Viaplay.

źródło: własne