Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, ale sprawa jest w zasadzie przesądzona. Nowym trenerem Lechii Gdańsk zostanie Tomasz Kaczmarek, dotychczasowy asystent Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin.

Pogoń Szczecin oficjalnie potwierdziła już, że Kaczmarek odchodzi z klubu, ponieważ dostał ofertę z innego zespołu, by spróbować sił jako pierwszy szkoleniowiec. Nie trudno się domyślić i dodać dwa do dwóch, że chodzi o Lechię, która w sobotę wieczorem poinformowała o rozstaniu z Piotrem Stokowcem.

Wybór nie jest przypadkowy. Sporo mówiło się o tym, że Kaczmarek trafi do Lechii już w 2014 roku, gdy do gdańskiego klubu wchodzili niemieccy inwestorzy z Franzem Jozefem Wernze na czele.

W Szczecinie był odpowiedzialny za wszystkie stałe fragmenty gry. Wcielał się również w rolę tłumacza wspomnianego Runjaicia.

Jest to trener, który nie dostał jeszcze poważnej szansy w futbolu. Pracował co prawda w paru niemieckich klubach z niższych lig, ale raczej bez większych sukcesów. Uczęszczał na różnorodne kursy, kształcił się u boku fachowców światowej klasy. Gdy się popyta w środowisku, można usłyszeć, że Kaczmarek cieszy się dobrą opinią i można odnieść wrażenie, że jest to trener z olbrzymim potencjałem, choć oczywiście wszystko i tak zweryfikuje później boisko.

Oficjalne podpisanie kontraktu powinno nastąpić na początku przyszłego tygodnia.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora