Były zawodnik Lechii Gdańsk Maciej Gajos zdobył wczoraj debiutancką bramkę dla Persiji Dżakarty, a także zanotował asystę. Jego zespół zremisował u siebie z Arema FC 2:2.

Wczorajsze spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy. W 23. minucie wynik meczu takim oto trafieniem otworzył Maciej Gajos, dla którego był to debiutancki gol w drużynie ze stolicy Indonezji.

Arema FC wyrównała stan meczu w 38. minucie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:1, to były gracz Lechii ponownie wziął sprawy w swoje ręce, a właściwie w nogi. Tuż przed przerwą jego dośrodkowanie na bramkę zamienił Hanif Sjahbandi.
Prowadzenie Persiji trwało do 88. minuty, kiedy to goście zdobyli bramkę wyrównującą i na tablicy wyników zrobiło się 2:2. Ostatecznie takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Persija Dżakarta po 9 kolejkach indonezyjskiej ekstraklasy zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Warto jeszcze dodać, że trenerem Macieja Gajosa jest Thomas Doll, który wcześniej trenował takie kluby jak Hamburger SV, Borussię Dortmund czy Ferencvaros Budapeszt. Jako piłkarz grał m.in. także w HSV, Lazio Rzym czy Eintrachcie Frakfurt oraz występował w reprezentacji NRD i Niemiec, po ich zjednoczeniu.