Louis D’Arrigo przygotowuje się z całą drużyną do nadchodzącego sezonu Ekstraklasy. W ostatnich dniach nasz młody zawodnik otrzymał wyjątkową nagrodę. Pomocnik został odznaczony Medalem Dylana Tombidesa.

Medal Dylana Tombidesa przyznawany jest najlepszemu zawodnikowi wybranemu spośród reprezentantów australijskich drużyn młodzieżowych. Nagroda ta otrzymała swoją nazwę na cześć młodo zmarłego piłkarza Dylana Tombidesa. Piłkarz był młodzieżowym reprezentantem Australii oraz graczem angielskiego West Hamu United. W 2011 roku u Tombidesa zdiagnozowano raka jądra. Zawodnik pomimo zaciekłej walki z chorobą zmarł w 2014 roku.

Tak Louis D’Arrigo skomentował swój sukces:

- Odznaczenie medalem Dylana Tombidesa znaczy dla mnie naprawdę wiele. Nigdy nie myślałem, że mógłbym wygrać tak ważną nagrodę. W każdym meczu wychodzę na boisko i daje z siebie wszystko, co najlepsze dla drużyny narodowej oraz moich kolegów z zespołu. To dla mnie wielki zaszczyt.

- Reprezentowanie swojej drużyny narodowej na dowolnym poziomie dla piłkarza to zawsze jest zaszczyt. Za każdym razem, gdy wchodzę na boisko w koszulce, czuję, że wyrażam jej wartości oraz pokazuję pasję do gry. To, że w ogóle brano pod uwagę moją kandydaturę do przyznania tego medalu, a ponadto dołączenie do grona poprzednich zwycięzców, jest dla mnie czymś naprawdę wyjątkowym.

Louis D’Arrigo w zeszłym sezonie był zawodnikiem, który najczęściej wchodził na boisko z ławki rezerwowych. W barwach Lechii Gdańsk zanotował łącznie 21 występów. Jednakże należy podkreślić fakt, że trener Grabowski w drugiej części sezonu dawał zawodnikowi szansę gry w coraz dłuższym wymiarze czasowym.

Naszemu Gdańskiemu „kangurowi” serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwięcej sukcesów również w biało-zielonej koszulce.

źródło: własne