Lechia Gdańsk wygrała w meczu przyjaźni z TLG 7:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Kacper Sezonienko, Bartosz Borkowski, Tomas Bobcek, Tomasz Neugebauer, Adam Kardaś, Loup Diwan Gueho i Patryk Łuszcz.

Podczas Festynu Awansu Lechia Gdańsk rozegrała mecz przyjaźni z TLG, a spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13. W 3. minucie po błędzie obrońcy TLG wynik spotkania otworzył Kacper Sezonienko, który wpakował piłkę do pustej bramki. W 15. minucie dośrodkowanie Dominika Piły na bramkę zamienił Bartosz Borkowski, a pięć minut później na 3:0 dla Lechii Gdańsk podwyższył Tomas Bobcek. Gola do szatni zdobył jeszcze Tomasz Neugebauer.

Zaraz po przerwie piątą bramkę dla Lechii zdobył Adam Kardaś. W 44. Minucie do siatki trafił Loup Diwan Gueho, a chwilę później pierwszego gola dla TLG zdobył Krzysztof Rusinek. W 20. Minucie autorem siódmej bramki dla beniaminka Ekstraklasy był Patryk Łuszcz, który ustalił wynik spotkania na 7:1 dla Lechii.

TLG – Lechia Gdańsk 1:7 (0:4)

Bramki dla Lechii: 3' Kacper Sezonienko, 14' Bartosz Borkowski, 18' Tomas Bobcek, 30' Tomasz Neugebauer, 31' Adam Kardaś, 44' Loup Diwan Gueho, 50' Patryk Łuszcz

Lechia Gdańsk: Kacper Gutowski - Loup Diwan Gueho, Filip Koperski, Dominik Piła, Oliwier Pospieszny, Jan Biegański (46' Andrei Chindris), Tomasz Neugebauer (46' Louis D'Arrigo), Adam Kardaś, Kacper Sezonienko (45' Patryk Łuszcz), Bartosz Borkowski, Tomas Bobcek.