W czwartek 1 września w nocy Lechia Gdańsk poinformowała o rozstaniu z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem. Było to pokłosie ostatnich, rozczarowujących wyników Lechii.

Zwolnienie oznacza także konieczność zatrudnienia nowego szkoleniowca. W sobotnim meczu z Wartą Poznań Biało-Zielonych poprowadzi Maciej Kalkowski, dotychczasowy asystent Tomasza Kaczmarka. Później nastąpi pewnie ogłoszenie nowego trenera. A kto nim zostanie?

Na polskim rynku trenerskim jest obecnie kilka bardzo ciekawych nazwisk do wzięcia. Wśród nich są m.in. Adam Nawałka, Maciej Bartoszek, Ireneusz Mamrot czy Dariusz Banasik. Według naszych informacji na ten moment największe szanse na poprowadzenie Lechii mają jednak Aleksandar Vuković oraz Jan Urban. Vuković był nawet widziany na trybunach podczas jednego z ostatnich meczów Lechii. Niewykluczone jest także zatrudnienie Banasika, który był przymierzany do Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale w ostatniej chwili uznał, że woli poczekać na ofertę z Ekstraklasy.

Oprócz wyżej wymienionych wolni są także inni szkoleniowcy znani z polskich boisk. Są to choćby Maciej Skorża, Jacek Magiera, Piotr Tworek czy Krzysztof Brede. Niedawno bezrobotny został także Bartosz Grzelak, dotychczasowy trener szwedzkiego AIK-u. W mediach spekuluje się także na temat powrotu do Ekstraklasy Nenada Bjelicy. Chorwat został niedawno zwolniony z Osjeka, jednak opcja jego powrotu do Polski naszym zdaniem jest mało prawdopodobna. 

Na karuzeli nazwisk przewijają się też takie osoby jak: Kamil Kiereś, Marcin Kaczmarek czy też...Piotr Nowak. Ciężko jednak sobie wyobrazić, aby któryś z nich miał realne szanse na objęcie Biało-Zielonych. Podobnie jak ciężko wyobrazić sobie zostanie na dłużej Macieja Kalkowskiego, który nie ma jednak doświadczenia w Ekstraklasie, jako pierwszy trener.

A kogo Wy widzielibyście w roli nowego szkoleniowca? Zapraszamy do głosowania w naszej twitterowej ankiecie.

 

Nazwisko nowego trenera poznamy najpewniej po meczu z Wartą. A ten już w najbliższą sobotę o 17:30.

 źródło: własne