W środę 4 października w Forum Gdańsk odbyła się prezentacja drużyny. Na scenie pojawili się członkowie sztabu szkoleniowego oraz piłkarze. Nieobecni byli jedynie Elias Olsson oraz Tomas Bobcek. - Kiedy wchodziliśmy na scenę miałem ciarki - powiedział nam trener Szymon Grabowski.

W wydarzeniu wzięły udział setki Biało-Zielonych kibiców, których punktualnie o 18:00 przywitał głos Lechii Gdańsk - Marcin Gałek. Po przybyciu zespołu najpierw członkowie sztabu, a potem piłkarze zaczęli kolejno pojawiać się na scenie. Do kibiców przemówili trener Szymon Grabowski oraz kapitan zespołu Luis Fernandez, który rozpoczął swoją mowę od kilku słów po polsku. - Dzień dobry Panie i Panowie - powiedział. - Jesteśmy zaszczyceni, że tyle Biało-Zielonych kibiców dzisiaj możemy zauważyć - dodał trener Grabowski.

Głos zabrał również przedstawiciel Miasta Gdańska Adam Korol. - Wszyscy wiemy, co wydarzyło się na początku roku i na pewno wszyscy jesteśmy z tego powodu niezadowoleni. Lechia spadła do I ligi po 15 latach gry w ekstraklasie. Ale teraz mamy nowy zespół, nowych właścicieli i sztab. Z tego miejsca mogę zapewnić, że władze Miasta będą Lechię wspierać - przekazał.

Później nastąpiła ta część nieoficjalna. Kibice mieli okazję porozmawiać z piłkarzami oraz poprosić o zdjęcia i autografy. W międzyczasie porozmawialiśmy z trenerem Szymonem Grabowskim, który przyznał, że miał ciarki. - Bardzo się cieszymy, że możemy tutaj być. To bardzo potrzebna inicjatywa i mam nadzieję, że tylko na tej prezentacji się nie zakończy. Było dużo wsparcia ze strony kibiców. Odkąd mam styczność z kibicami Lechii, jestem pod ogromnym wrażeniem. Dzisiaj miałem ciarki chyba na całym ciele. Myślę, że motywacji nam nie zabraknie. Jeśli któryś z chłopaków miał wątpliwości, dla kogo gra, to dziś się przekonał - powiedział nam Szymon Grabowski.

 

 

Pod wrażeniem atmosfery i wsparcia kibiców był także Dawid Bugaj. - Bardzo się cieszyłem na to spotkanie z kibicami. Jest to dla nas bardzo ważne - widać, że oni  wspierają i jesteśmy wielkim klubem - przyznał obrońca w rozmowie z nami i dodał: - Za nami ciężki tydzień. Mecz w Krakowie nie potoczył się po naszej myśli, ciężka podróż. Szkoda, że nie wygraliśmy z Termalicą. Teraz jesteśmy gotowi na piątkowy mecz. Łęczna jest w bardzo dobrej formie. Wiemy, że są wiceliderem, ale to jest mecz taki jak każdy. Piątek, godzina 20:30 - to idealna pora dla nas do gry w piłkę - zakończył Dawid nawiązując do ostatnich meczów z Podbeskidziem oraz GKS-em Katowice.

Prezentacja była także momentem szczególnym dla Miłosza Kałahura, który po kilku latach wrócił do Lechii i rodzinnego Gdańska. - Bardzo fajna inicjatywa. Fajnie, że możemy spędzić kilka chwil z kibicami. Poznajemy się, budujemy jedność. Myślę, że kibiców nie trzeba zachęcać. Myślę, że frekwencja z meczu na mecz będzie coraz lepsza - powiedział.

W czwartek o 18:00 w Forum Gdańsk kibice będą mieli kolejną okazję do spotkania z Lechią Gdańsk. Zaplanowano bowiem specjalną konferencję prasową z udziałem trenera Szymona Grabowskiego i obrońcy Andrieia Chindrisa. Kibice będą mieli możliwość zadawania pytań. 

źródło:  własne