Według informacji na portalu Meczyki.pl, Lechia Gdańsk jest bliska zmiany właściciela. Proces finalizacji sprzedaży zbliża się do końca. W nadchodzącym sezonie klub może wejść na boisko już pod nowym przywództwem.

Kim będzie nowy inwestor? W ostatnich tygodniach pojawiały się informacje o zainteresowaniu Michałem Brańskim, jednym z udziałowców Wirtualnej Polski, oraz Marianem Ziburskim, właścicielem niemieckiej firmy Westminster, specjalizującej się w nieruchomościach. Jednak najnowsze doniesienia wskazują na inny kierunek.

Nie jest jeszcze znane, kto dokładnie przejmie kontrolę nad klubem na Pomorzu. Szczegóły negocjacji są tajemnicze i objęte klauzulą poufności. Wiadomo jedynie, że Lechia ma zostać przejęta przez "międzynarodowy fundusz", a taka zmiana może nastąpić już na początku nowego sezonu.

Według informacji meczyki.pl prawnicy Lechii prowadzą ostatnie rozmowy z funduszem Mada Global z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, reprezentowanym przez Szwajcara Paolo Urfera (który wcześniej interesował się również Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków), oraz innym podmiotem ze Szwajcarii i Austrii.

 

źródło: Meczyki.pl / własne