W piątek o 20:30 Biało-Zieloni rozegrają trzecie spotkanie ligowe w tym sezonie. Czy Szymon Grabowski zdecyduje się postawić na nowych zawodników? Odpowiedź za nieco ponad dobę. Oto nasz przewidywany skład.

Choć tydzień temu Lechia sprowadziła bramkarza Bohdana Sarnawskiego, to wiele wskazuje na to, że wciąż numerem "1" w bramce, przynajmniej jeszcze w Płocku, będzie Antoni Mikułko. Zmiany mogą zajść zaś w linii defensywnej. W klubie nadal nie ma nominalnych stoperów, ale powiększyło się grono bocznych obrońców i graczy, którzy mogą grać na stoperze. Na lewej obronie pewniakiem do składu jest Miłosz Kałahur, a jednym ze stoperów będzie najpewniej Tomasz Neugebeuer. Obok niego możemy ujrzeć Rifeta Kapicia, który zadebiutował w meczu z Motorem. Na prawy bok defensywy "wróci" z kolei Bartosz Brzęk

Pomoc to linia, w której trener Grabowski ma pozytywny ból głowy. Na ten moment pewniakiem na pozycję defensywnego pomocnika wydaje się Jan Biegański. Niewykluczone także, że on wybiegnie z opaską kapitana. Obok niego ujrzymy prawdopodobnie Miłosza Szczepańskiego. Z kolei na swoją nominalną pozycję prawego skrzydłowego powinien wrócić Dominik Piła i zastąpić tam Bassekou Diabate, z którym Lechia zamierza się pożegnać. Na drugim skrzydle ponownie wybiegnie zapewne Kacper Sezonienko, a na szpicy Łukasz Zjawiński.

Na ławce rezerwowych powinniśmy spodziewać się nowych graczy. Oprócz Sarnawskiego będą to Dawid Bugaj, Jakub Sypek oraz Iwan Żelizko.

Przewidywany skład na mecz z Wisłą Płock (04.08.2023, godz. 20:30):

83. Antoni Mikułko - 26. Bartosz Brzęk, 8. Rifet Kapić, 99. Tomasz Neugebauer, 23. Miłosz Kałahur  - 11. Dominik Piła, 6. Jan Biegański (C), 30. Miłosz Szczepański, 10. Luis Fernandez, 79. Kacper Sezonienko - 9. Łukasz Zjawiński

źródło:  własne