Dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk wystąpiło w sobotnich meczach w ramach eliminacji mistrzostw świata. Kristers Tobers zagrał przeciwko Holandii, z kolei Dusan Kuciak z Maltą.

Raczej żaden z nich nie będzie jednak w pełni zadowolony. Łotwa przegrała bowiem z w wyjazdowym spotkaniu z Holandią 0:2, zaś Słowacja zaledwie zremisowała na własnym stadionie z Maltą 2:2, a do przerwy Słowacy przegrywali już różnicą dwóch bramek. Obaj zawodnicy Lechii zagrali pełne 90 minut.

30 marca Łotwa zagra w Stambule z Turcją (godz. 20.45), natomiast Słowacja w tym samym terminie podejmie w Trnavie reprezentację Rosji (również o godz. 20.45).

Holandia - Łotwa 2:0 (1:0)
Bramki: Steven Berghuis (32.), Luuk de Jong (69.)

Słowacja - Malta 2:2 (0:2)
Bramki: David Strelec (49.), Milan Skriniar (53.) - Luke Gambin (16.), Alexander Satariano (19.)