Przed Lechią Gdańsk ostatni mecz sezonu z Miedzią Legnica. Na kogo postawi trener Szymon Grabowski.

Trener Grabowski na konferencji prasowej został zapytany o to, jakiego składu możemy spodziewać się w Legnicy. - mamy dwa, trzy znaki zapytania. Chcemy, aby Gueho zagrał od pierwszych minut i to jest naturalne, kiedy Andrei pauzuje. Skład w głowie jest gotowy, mamy jeszcze przed sobą dwie jednostki treningowe, które też pokażą nam choćby w kontekście późniejszym i zmian w 60. czy 70. minucie. Część zawodników, która walczy o to, aby zostać w Lechii, będzie miała szansę pokazać się w Legnicy - przyznał. 

Wiele wskazuje na to, że na placu gry pojawią się zawodnicy, którzy grali mniej. W bramce najpewniej pojawi się Antoni Mikułko, który także rozpoczynał sezon jako podstawowy zawodnik. Przed nim wystąpią najpewniej Dawid Bugaj, który wciąż nie jest pewny zostania w Gdańsku, Loup Diwan Gueho (zastąpi pauzującego Andreia Chindrisa), Elias Olsson, a także Miłosz Kałahur. 

W linii pomocy możemy spodziewać się Jana Biegańskiego, Louisa d'Arrigo oraz Rifeta Kapicia. Z kolei na skrzydłach powinni zagrać Camilo Mena i Maksym Chłań, choć nie można wykluczyć, że na boisku pojawi się też Jakub Sypek. Z kolei na szpicy spodziewamy się ponownie Kacpra Sezonienko, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie.

Przewidywany skład na mecz w Legnicy: 83. Antoni Mikułko - 27. Dawid Bugaj, 94. Loup Diwan Gueho, 3. Elias Olsson, 23. Miłosz Kałahur - 30. Maks Chłań, 16. Louis d'Arrigo, 6. Jan Biegański, 8. Rifet Kapić, 7. Camilo Mena - 79. Kacper Sezonienko

źródło: własne