Lechia Gdańsk w niedzielę o 12.40 zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Trener Szymon Grabowski nie będzie miał do dyspozycji dwóch podstawowych zawodników. Jaki skład wystawi szkoleniowiec?

Z powodu pauzy za kartki w niedzielę nie zagrają Maksym Chlań i Iwan Żelizko. Ten drugi nie pojawi się na placu gry także za tydzień w Łęcznej, a to pokołosie 12. już żółtej kartki w bieżącym sezonie. Z kolei do składu wraca Dominik Piła, który pauzował w Katowicach. -Dwóch kluczowych zawodników odpoczywa, ale też kluczowy [Dominik Piła - przyp. red] wraca. My zawiedliśmy w Katowicach, jako zespół, a nie indywidualności. Mam nadzieję, że ktokolwiek nie zagra, to pokaże że można na niego liczyć. Zawodnicy, którzy dotąd nie grali, prezentowali się bardzo dobrze w mikrocyklach, teraz będą mieli szanse zagrać przeciwko Termalice. Całe szczęście, że zdrowie dopisuje i mam nadzieję, że jako drużyna będziemy szli w tym samym celu - mówił Grabowski na przedmeczowej konferencji.

Według naszych informacji wiele wskazuje na to, że Iwana Żelizko zastąpi w składzie Louis d'Arrigo. Choć Australijczyk otrzymał powołanie do reprezentacji U-23 na Puchar Azji, to zapadła decyzja, aby jednak na turniej nie pojechał. Pomocnik mógłby być nieobecny nawet przez miesiąc, co w kontekście walki o awans byłoby utrudnieniem dla gdańszczan. Z kolei za Chlania ma zagrać Jakub Sypek. Do jedenastki wróci też prawdopodobnie Dominik Piła.

Przewidywany skład na mecz z Bruk-Betem: 29. Bogdan Sarnawski - 11. Dominik Piła, 3. Elias Olsson, 4. Andrei  Chindris, 23. Miłosz Kałahur - 21. Jakub Sypek, 99. Tomasz Neugebauer, 16. Louis d'Arrigo, 8. Rifet Kapić, 7. Camilo Mena - 89. Tomas Bobcek

źródło: własne