Lechia Gdańsk w sobotę 17 lutego zainauguruje rundę jesienną w Fortuna 1 Lidze. Na jaki skład zdecyduje się trener Szymon Grabowski?

Po niemal równo dwóch miesiącach przerwy Biało-Zieloni wracają do walki o Ekstraklasę. Pierwszym rywalem gdańszczan będzie Wisła Płock. Jesienią oba zespołu zremisowały 1:1. Trener Szymon Grabowski wciąż nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych  Luisa Fernandeza, Jana Biegańskiego i Conrado. Niewykluczone, że ten pierwszy wróci do kadry meczowej na początku marca, o czym mówił nam w niedawnym wywiadzie. Ponadto szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Rifeta Kapicia

W linii defensywnej w sobotę nie spodziewamy się żadnych zmian. W bramce wystąpi Bogdan Sarnawski, a przed nim zagrają Dawid Bugaj, Elias Olsson, Andrei Chindris oraz Miłosz Kałahur, który wybiegnie na ten mecz z opaską kapitana. Podczas briefingu prasowego oraz rozmowie z nami (która niebawem ukaże się na naszych łamach) mówił, że bycie kapitanem to dla niego ważny moment.

W pomocy dojdzie do jednej roszady. Nieobecnego Rifeta Kapicia zastąpi Louis d'Arrigo. Oprócz niego w pomocy wystąpią Tomasz Neugebauer, Iwan Żelizko oraz skrzydłowi Maksym Chłań i Camilo Mena. Na szpicy zagra Tomas Bobcek.

Przewidywany skład Lechii na mecz z Wisłą Płock: 29. Bogdan Sarnawski - 27. Dawid Bugaj, 3. Elias Olsson, 4. Andrei Chindris, 23. Miłosz Kałahur (C) - 30. Maksym Chłań, 5. Iwan Żelizko, 99. Tomasz Neugebauer, 16. Louis d'Arrigo, 7. Camilo Mena - 89. Tomas Bobcek

źródło:  własne