Dzień przed meczem z Lechią odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Motoru - Goncalo Feio. Portugalczyk przyznał, że będzie to zupełnie inny mecz niż w lipcu, a Lechia zbudowała silną drużynę.

- Nie będę odkrywczy, jak powiem, że Lechia to zupełnie inny zespół niż latem. Lechia zmieniła się personalnie i wykonała ze sztabem bardzo dobrą pracę. Stanowią kolektyw, czyli coś, co powinna mieć drużyna chcąca osiągać sukcesy. Gdańszczanie są dobrze zorganizowani w fazach przejściowych, mają dobrych zawodników - rozpoczął Goncalo Feio. - Zawodnicy ofensywni są bardzo szybcy, pomocnicy mają bardzo dobre zagrania crossowe - dodał.

Jakiego meczu spodziewa się szkoleniowiec? - W Gdańsku zagraliśmy bardzo dobry mecz szczególnie w defensywie. Lechia nie stworzyła wielkich sytuacji. Wierzę w to, że przez tę rundę nasza drużyna mocno się rozwinęła. Uważam, że zwycięstwo jutro zacznie się od pracy w obronie. Wierzę, że dołożymy jakości. Uważam, że będzie to inny mecz niż w Gdańsku - ocenił.

- Lechię należy pochwalić za jakość w obronie. To jest też charakterystyczna cecha drużyn trenera Grabowskiego - przyznał Feio. Co ciekawe jutrzejszy mecz będzie już czwartym starciem między trenerem Lechii a Motoru w tym sezonie. - Przed naszym ostatnim meczem w Gdańsku powiedziałem trenerowi Grabowskiemu, że spotykamy się coraz wyżej w hierarchii polskiej piłki. Najpierw II liga, potem baraże, teraz I liga... Życzę sobie i trenerowi, żebyśmy się spotykali coraz wyżej i wyżej - przyznał.

źródło: Motor Lublin