W Przeglądzie Sportowym ukazał się wywiad Bartłomieja Płonki z Tomaszem Łapińskim, który oceniał rundę jesienną w Fortuna I Lidze. Padł także wątek o Lechii Gdańsk. – Czwarte miejsce z dwupunktową stratą do lidera i wicelidera to bardzo dobry wynik Lechii. – ocenił były zawodnik m.in. Widzewa Łódź oraz Legii Warszawa.

Lechia Gdańsk w rundzie jesiennej Fortuna I Ligi 4. miejsce z dorobkiem 32 punktów i traci do lidera Arki Gdynia oraz do drugiego GKS-u Tychy dwa oczko. Jak postawę Lechii Gdańsk w tym sezonie ocenia ekspert i komentator I Ligi Tomasz Łapiński? – Czwarte miejsce z dwupunktową stratą do lidera i wicelidera to bardzo dobry wynik Lechii. Proszę pamiętać, jak ten zespół się zmieniał i tworzył w trakcie sezonu. Oczekiwania Lechii są na pewno ogromne, bo to duża marka w polskiej piłce, ale biorąc pod uwagę ten sezon, nie powinniśmy zapominać o wszystkich okolicznościach, w których budowano drużynę. – rozpoczął Tomasz Łapiński

Po spadku z klubem pożegnało się ponad 20 piłkarzy, a misję odbudowania Lechii powierzono Szymonowi Grabowskiemu. Czy według eksperta oraz komentatora I Ligi ta decyzja się obroniła? – Zdecydowanie, co pokazuje tabela. Powiedziałbym, że trener Grabowski pracował na rusztowaniu przez całą rundę. Nie uniknął wpadek, jak zaskakujące i wyraźne porażki z Zagłębiem Sosnowiec (2:5) i Resovią (0:2), ale całościowo Lechia pod jego wodzą się obroniła. Uważam, że ten zespół jest w bardzo dobrej sytuacji wyjściowej, aby na wiosnę walczyć o awans. – ocenił Łapiński.

Cały wywiad można przeczytać w poniższym linku.

źródło: Przegląd Sportowy