W sobotę o 20:00 Lechia Gdańsk zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin. W przypadku porażki Biało-Zieloni przypieczętują spadek z ligi. Przed meczem trener David Badia zapowiedział kilka zmian w składzie. 

Najważniejszą zmianą w składzie jest powrót do zespołu Dušan Kuciak i Mario Maloča, którzy byli zawieszeni. - Są brani pod uwagę przed najbliższym meczem - przyznał trener David Badia.

- Robimy kalkulację, śledzimy sytuację w tabeli, ale najważniejsze jest zwycięstwo w sobotę. Gramy z Zagłębiem, jak wygramy będzie "zaledwie" sześć punktów straty do bezpiecznej strefy. Wiemy, o tych wszystkich możliwościach i patrzymy przez ten pryzmat - dodał szkoleniowiec.

Nad czym Biało-Zieloni pracowali w ostatnim mikrocyklu treningowym? - Pracowaliśmy głównie nad planem na najbliższy mecz - co zrobić w różnych sytuacjach, jakie mamy opcje itp. Pracowaliśmy też nad poprawą elementów, które zawiodły z Rakowem. Skupialiśmy się też na stałych fragmentach oraz sposobie wykańczania akcji - wyjawił szkoleniowiec.

Czy sztab zdecyduje się na zmiany w składzie? -Warunki meczu są różne. Rywal jest inny itp. Musimy użyć naszych najlepszych piłkarzy. Przewiduje kilka zmian ze względu na nasz plan na mecz - zakończył Hiszpan.

źródło: lechia.pl