Zawodnicy, którzy kiedyś grali w barwach Lechii Gdańsk, rozpoczęli swoje rozgrywki w nowym sezonie. Oto jak się prezentowali.

Dobry znajomy Lechii, Deleu od niedawna jest trenerem rezerw Jaguara. Podopieczni Brazylijczyka mierzyli się z Arką Gdynią i wyszli z tego pojedynku zwycięsko rezultatem 2:1.

Maciej Gajos, pomocnik, który w lidze indonezyjskiej rozegrał 28 spotkań dla Persija Jakarta, mierzył się w Pucharze Prezydenta Indonezji, jego zespół zwyciężył 2:1 i awansował do dalszej fazy turnieju. „Gajowy” wszedł na murawę na drugą połowę. Bruno Nazario, zawodnik, który w barwach Lechii zagrał w lidze łącznie 36 spotkań, t występuje w chińskim Henan Songshan Longmen. W rozegranym spotkaniu 2 dni temu zaliczył asystę. Brazylijczyk w Biało-Zielonej koszulce strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty trakcie sezonu 2014/15 oraz 2015/16.

Rafał Pietrzak, Bartosz Brzęk, Antek Mikuło, Daniel Mikołajewski rozegrali spotkanie w II lidze, zespół Wieczystej podejmował na własnym terenie drużynę Resovii. Rzeszowianie odnieśli zwycięstwo 1:0. Jarosław Kubicki, świeżo upieczony Mistrz Polski wyszedł w głównej „11”, rywalem białostoczan była Puszcza Niepołomice, spotkanie zakończyło się rezultatem 2:0 dla gospodarzy. Michał Nalepa, były zawodnik Lechii, w której spędził piękne lata swojej kariery, zakończył spotkanie z Legią czerwoną kartką w 52. minucie po ostrym faulu na Brazylijczyku. Drużyna Miedziowych przegrała 2:0, a faulowany Luquinhas pod koniec spotkania strzelił bramkę dającą zwycięstwo klubowi z Warszawy w nowym sezonie. Paweł Stolarski, obrońca, który w swoim cv w polskiej lidze ma min. Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków, Pogoń Szczecin oraz Legię Warszawa, wrócił z klubem z Lublina do elity po 32 latach. Beniaminek podejmował na własnej murawie Raków Częstochowa. Zawodnik w przegranym starciu 2:0, rozegrał większość spotkania.