We wrześniu 2023 roku Lechii udało się w całości skompletować kadrę, a także odnieść wysoką wygraną z GKS-em Katowice 5:1. W tym miesiącu miejsce miała także 40. rocznica dwumeczu Lechii Gdańsk z Juventusem w Pucharze Zdobywców Pucharów.

Pierwszego dnia września PZPN podjął decyzję o zamknięciu stadionu na mecz z GKS-em Katowice (poza Strefą Prestige), który miał odbyć się 22 września. Powodem zamknięcia trybun było zachowanie kibiców na trybunie zielonej podczas meczu z Podbeskidziem, bowiem ultrasi odpalili pirotechnikę. Tego samego dnia rozwiązana została umowa z Louisem Poznańskim, który w Lechii nie zagrał nawet jednej sekundy! Czy ktoś go jeszcze pamięta?

Natomiast pierwszy mecz w tym miesiącu, czyli 3 września, Lechia rozegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Po bardzo emocjonującym meczu na ArcelorMittal Park gospodarze wygrali 5:2, a bramki dla Biało-Zielonych strzelali Iwan Żelizko oraz Mateusz Machała, który skierował piłkę do własnej siatki i podopieczni Szymona Grabowskiego na przerwę reprezentacyjną udawali się w ponurych nastrojach. Powołania do młodzieżowych reprezentacji otrzymali Jan Biegański (U-21), Antoni Mikułko (U-19) oraz Tomasz Neugebauer (U-20).

Podczas wspomnianej przerwy reprezentacyjnej Lechia nie próżnowała na rynku transferowym. 4 września do klubu dołączyli Tomas Bobcek i Maksym Chłań, a dzień później kadrę zamknął Louis D’Arrigo. 11 września Lechia dokonała kolejnego transferu, tym razem poza boiskiem, bowiem pozyskała nowego rzecznika prasowego. To stanowisko objął Mateusz Czerwiński, który poprzednio pracował w TVP3 Gdańsk.

14 września miała miejsce 40. rocznica pierwszego meczu Lechii Gdańsk z Juventusem w I rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów. Na Stadio Comunale w Turynie Biało-Zieloni przegrali 0:7, ale postawili się znacznie wyżej notowanemu rywalowi. Więcej o tym meczu w poniższym linku.

Dwa dni później w pierwszym meczu po przerwie na reprezentację Biało-Zieloni bezbramkowo zremisowali w delegacji z Odrą Opole, która po 8 kolejkach w Fortuna I Lidze plasowała się na fotelu lidera. Z kolei 20 września nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz, który w sezonie 2013/14 był trenerem Lechii Gdańsk, a jego asystentem został Sebastian Mila.

22 września Lechia Gdańsk rozgromiła GKS Katowice aż 5:1 i był to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mecz Lechii w tym sezonie! Dublet skompletowali Luis Fernandez oraz Tomas Bobcek, a gola zdobył Elias Olsson. Piłkarze Lechii znakomicie wykorzystali moment, w którym dwóch zawodników gości otrzymało czerwone kartki i to głównie zaważyło na wysokim wyniku.

Sześć dni po meczu z GKS-em Katowice, a mianowicie 28 września minęło 40 lat od rewanżowego meczu Lechii Gdańsk z Juventusem w I rundzie Puchary Zdobywców Pucharów. W rewanżowym spotkaniu, które było bardzo emocjonujące, Biało-Zieloni przegrali tylko 2:3, a na listę strzelców wpisali się Marek Kowalczyk oraz Jerzy Kruszczyński i… Zbigniew Boniek dla Starej Damy (więcej o tym meczu w linku). Dwa dni przed tą rocznicą przeprowadziliśmy rozmowę z Romanem Józefowiczem, a w jej dniu porozmawialiśmy z Józefem Gładyszem oraz Lechem Kulwickim.

Niestety piłkarze Lechii nie poszli za ciosem i wrzesień nie zakończył się udanie, bowiem odpadli oni z Pucharu Polski. 28 września Biało-Zieloni przegrali na Stadionie im. Henryka Reymana z Wisłą Kraków po dogrywce 1:2. Podopieczni Szymona Grabowskiego i tak mogą mówić o olbrzymim szczęściu, ponieważ w ostatniej minucie spotkania z karnego trafił Luis Fernandez i tym samym doprowadził do dogrywki. Co ciekawe dla byłego gracza Wisły była to druga próba z jedenastu metrów, bowiem wcześniej trafił w słupek. Natomiast dogrywka to była już dominacja gospodarzy, a później ich awans do dalszej rundy rozgrywek.

Żeby nie kończyć tekstu w smutny sposób, to następnego dnia Antoni Mikułko otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 19 na mecze eliminacji Mistrzostw Europy z Macedonią Północną, Kazachstanem oraz Niemcami.