W 41 Wielkich Derbach Trójmiasta a 12 w Ekstraklasie drużyna Lechii Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Błażej Augustyn i Flavio Paixao.

Po błędzie Zlatana Alomerovica w 12 minucie Arka zdołała zdobyć bramkę lecz po weryfikacji VAR sędzia Frankowski gola nie uznał gdyż dopatrzył się pozycji spalonej Macieja Jankowskiego.

Na prowadzenie Biało-zielonych wyprowadził w 26. minucie Błażej Augustyn który skierował piłkę do bramki Arki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Mladenovića,  kilka minut później podwyższyć wynik mógł  Flavio Paixao, ale tuz przed bramka nie sięgnął futbolówki dośrodkowanej przez Konrada Michalaka. W 35 minucie spotkania mieliśmy kolejną weryfikacje VAR po której sędzia podyktował rzut karny dla Arki. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Janota. W 44 minucie powinno być już 2-1, Patryk Lipski z 11 metrów strzelał głowa lecz minimalnie chybił. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:1.

Na druga połowę spotkania drużyna Lechii wyszła z jedna zmianą w składzie, Patryka Lipskiego zastąpił Artur Sobiech. Punktem zwrotnym w meczu okazała się 65 minuta w której swoja druga żółta kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał Tadeusz Socha. Arka zaczęła bronić wyniku a Lechia coraz bardziej zdecydowanie atakować. Ukoronowaniem tych ataków był gol w 90 minucie strzelony przez niezawodnego w meczach derbowych Flavio Paixao, asystę przy tym golu zanotował wprowadzony zaledwie 4 minuty wcześniej Jakub Arak. Po paru następnych minutach sędzia gwizdnął po raz ostatni i piąte kolejne zwycięstwo piłkarzy Lechii Gdańsk w meczu derbowym stało się faktem. Bilans Biało-zielonych w meczach z Arką w ekstraklasie po tym spotkaniu prezentuje się tak: 10 zwycięstw, 2 remisy i zero porażek.