lechia

Paweł Janas oficjalnie został pierwszym trenerem Lechii Gdańsk. Umowa z nowym szkoleniowcem obowiązywać będzie do czerwca, z opcją przedłużenia.

Mimo, że szkoleniowiec jeszcze przed świętami doszedł do porozumienia z władzami Lechii w sprawie współpracy, dopiero dzisiaj złożył podpis pod kontraktem i został oficjalnie przedstawiony dziennikarzom. Paweł Janas związał się z Lechią umową do końca bieżącego sezonu.

– Jest jednak opcja przedłużenia, ale o niej będziemy rozmawiać po zakończeniu rozgrywek – mówi Błażej Jenek, dyrektor generalny Klubu. – Nie miało dla mnie wielkiego znaczenia, że umowa będzie na razie do czerwca. Jeżeli obie strony będą zadowolone ze współpracy, to usiądziemy do rozmów. Teraz musimy wziąć się mocno w garść i dobrze przepracować okres przygotowawczy – przyznaje trener Paweł Janas.

We wtorek nowy szkoleniowiec przyjechał do Gdańska, zapoznał się z warunkami do pracy i bazą treningową, miał warsztaty z Romanem Kaczorkiem, szefem działu skautingu, a dziś odbył rozmowy z władzami Lechii i spotkał się z dziennikarzami. Jutro drużyna pod jego wodzą rozpocznie przygotowania.

Źródło: Lechia.pl