lechia

Ogólnopolska Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę zgromadziła kilka tysięcy osób.

Wzięło w niej udział kilka tysięcy kibiców z całej polski oraz goście specjalni red. Tomasz Sakiewicz i dr Sławomir Cenckiewicz.

Fani futbolu w kolorowych szalikach i z transparentami w barwach klubowych przybyli do Sanktuarium z całej Polski. Na Jasną Górę przybyło tak wielu kibiców, że nie byli oni w stanie pomieścić się w Kaplicy Cudownego Obrazu. Celem pielgrzymki była wspólna modlitwa dziękczynna za dotychczasowe błogosławieństwo Maryi i prośba o Jej dalszą opiekę oraz pomoc w podejmowanych działaniach.

Organizatorem pielgrzymki jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Pomysłodawcą pielgrzymki był śp. Tadeusz Duffek, legendarny kibic gdańskiej Lechii.

 

O godz. 13.00 przed Cudownym Obrazem odprawiona została Msza św. koncelebrowana przez dziesięciu kapłanów. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Inspektor Marek Chmielewski, salezjanin.

Podczas Mszy św. Słowo do kibiców wygłosił również ks. Jarosław Wąsowicz.
- Kochani już czwarty raz spotykamy się w tym szczególnym miejscu i w szczególnym gronie kibiców, aby dziękować Panu Bogu za cały rok naszej ciężkiej pracy, pracy organicznej w naszych kibicowskich środowiskach, w których chcemy być wierni Panu Bogu i Ojczyźnie. Nasza patriotyczna pielgrzymka jak zwykle odbywa się w szczególnym miejscu, o którym błogosławiony Jan Paweł II mówił, że tutaj zawsze czuliśmy się wolni i tak jest do dzisiaj. Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję, za to, że zechcieli przyjechać, jest nas coraz więcej, z coraz większej ilości klubów. To jest też Boża opatrzność, kiedy cztery lata temu zaczynaliśmy była nas garstka, na niewielu stadionach pojawiały się patriotyczne inicjatywy, dzisiaj jest nas coraz więcej, a patriotyzm na stadionach to już lawina, której pewnie nikt już nie zatrzyma. Modlimy się dzisiaj w różnobarwnych szalikach, ale nie tęczowych, modlimy się w barwach narodowych, modlimy się za naszą Ojczyznę – mówił duchowny.

Kibice uczestniczyli także w spotkaniu podczas którego wysłuchali prelekcji red. Tomasza Sakiewicza na temat Strefy Wolnego Słowa i wchodzących w jej skład mediów m.in. portalu Niezależna.pl. Drugim prelegentem, a zarazem gościem specjalnym pielgrzymki kibiców był historyk dr Sławomir Cenckiewicz, który mówił o swojej najnowszej książce „Długie ramię Moskwy” oraz wpływie wojskowych służb specjalnych na najnowszą historię polski.

Tomasz Sakiewicz i Sławomir Cenckiewicz otrzymali od kibiców pamiątkowe szaliki „Wilno-Lwów” symbolizujące polskie drużyny na kresach.

Co miłe z roku na rok widać progresję. Już dziś zapraszamy na jubileuszowa V pielgrzymkę.

źródło: niezalezna.pl