Lechia zremisowała 1:1 w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego. Bramkę dla Biało-Zielonych strzelił Lukas Haraslin. W pierwszym meczu przed nowym sezonie sztab zdecydował się ustawienie 1-4-4-2. W składzie znaleźli się m.in. młodzi Rafał Kobryń, Adrian Petk i Egy, a także nowy zawodnik Biało-Zielonych Zarko Udovicić.

Wynik otworzyli gospodarze. Po strzale Lukasa Haraslina piłka odbiła się jeszcze pechowo od defensora Chojniczanki i tym samym zmyliła Andrzeja Witana. Chojniczanka jednak bardzo szybko odpowiedziała za sprawą bramki Tomasza Mikołajczaka, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Andrzeja Kaszuby.

LECHIA GDAŃSK – CHOJNICZANKA 1:1 (0:0)

1:0 – Lukáš Haraslín (51′)
1:1 – Tomasz Mikołajczak (61′)

LECHIA GDAŃSK: Maciej Woźniak – Rafał Kobryń (46 Paweł Żuk), Michał Nalepa (46 Filip Dymerski), Błażej Augustyn (46 Mario Maloča), Žarko Udovičić (46 Adam Chrzanowski) – Flávio Paixão (46 Mateusz Sopoćko), Daniel Łukasik (46 Daniel Mikołajewski, 86 Mateusz Cegiełka), Jarosław Kubicki (46 Tomasz Makowski), Egy Maulana Vikri (46 Maciej Gajos), Patryk Lipski (46 Lukáš Haraslín) – Artur Sobiech (46 Mateusz Żukowski).

CHOJNICZANKA:
I połowa: Radosław Janukiewicz – Seweryn Michalski, Kamil Sylwestrzak, Przemysław Pietruszka, zawodnik testowany, Krystian Wachowiak, Bartosz Wolski, Paweł Zawistowski, Bartłomiej Urbański, Emil Drozdowicz, Janusz Surdykowski.
II połowa: Andrzej Witan – zawodnik testowany (73 Krystian Wachowiak), Hubert Wołąkiewicz, Karol Chmulak, Wojciech Jurek, Jacek Podgórski, Oskar Paprzycki, Andrzej Kaszuba, Filip Żagiel, Miłosz Przybecki, Tomasz Mikołajczak.

źródło:mkschojniczanka.pl / własne