Lechia U-23 Gdańsk zremisowała z MKS Jantarem Ustka 1:1

W meczu IV ligi piłkarze Lechii U-23 zremisowali z drużyną Jantaru Ustka 1:1.

Cały mecz toczył się pod dyktando naszej drużyny ale niestety zawodziła skuteczność pod bramką rywali. Gola dla biało-zielonych w 28 minucie zdobył najlepszy tego dnia na boisku Mateusz Żukowski.Wyrównał w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kamil Wójcik.

 

 

O komentarz do meczu poprosiliśmy trenera Dominika Czajkę:

Mecz z Jantarem Ustka był jednostronnym widowiskiem a przewaga nasza nie podlegała dyskusji, stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji zwłaszcza nasza prawa strona była aktywna, wygrywała swoje pojedynki i zagrażała co chwile bramkarzowi przeciwnika. Swoje 100% sytuacje mieli Żukowski, Lizakowski czy też Gryszkiewicz którego piłka po strzale została wybita z linii bramkowej przez obrońców gości. W końcu kolejna indywidualna akcja najlepszego w tym meczu Żukowskiego  przyniosła bramkę.

Niestety kolejny błąd w komunikacji pomiędzy bramkarzem a środkowym obrońca spowodował stratę bramki do szatni . Po przerwie dalej dominowaliśmy na boisku ale niestety pomimo stworzonych kolejnych kilkunastu sytuacji żadna z piłek nie znalazła drogi do bramki . Cieszę się bardzo ze zespół rozwija się piłkarski i w każdym meczu chce dominować , kreujemy dużo akcji w ofensywie. Bolączką naszą jest niestety brak koncentracji w obronie oraz brak wyrachowania w polu karnym przeciwnika i nad tym będziemy pracować w nadchodzącym tygodniu.

Lechia U23 Gdańsk - MKS Jantar Ustka 1:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Żukowski (28') - Kamil Wójcik (45+1')

Lechia: Kuba Michałowski - Kuba Lizakowski, Daniel Mikołajewski (85' Marcin Wiśniewski), Grzegorz Wojtkowiak, Dominik Szukiełowicz - Mateusz Cegiełka, Tomasz Makowski, Piotr Gryszkiewicz (62' Przemysław Macierzyński), Mateusz Żukowski, Sebastian Rugowski (68' Karol Landowski), Egy Maulana Vikri (73' Adrian Petk)

Żółte kartki: Grzegorz Wojtkowiak, Daniel Mikołajewski, Adrian Petk (Lechia)

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Grzegorz Grzegorczyk, Piotr Wiśniewski, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk

źródło: laczynaspilka.pl / własne