W rozegranym na Energa Stadionie meczu, Lechia Gdańsk w 29 kolejce Ekstraklasy pokonała Lecha Poznań 1:0. Bramkę dla Biało-zielonych zdobył w 10 minucie Artur Sobiech. Zwycięstwo to praktycznie zapewniło Lechii pierwsze miejsce w tabeli w rundzie zasadniczej.

Komentarz trenerów:

20190406 071 rul 8339
 

Dariusz Żuraw (trener Lecha Poznań)

Gratuluję Lechii zwycięstwa i zdobycia trzech punktów, ponieważ była dzisiaj zespołem o jedną bramkę lepszym. Były różne momenty w tym meczu. Raz Lechia miała inicjatywę, raz my. Myślę, że w drugiej połowie próbowaliśmy i robiliśmy wszystko co było w naszej mocy. Niestety zabrakło nam trochę argumentów, żeby dzisiaj zdobyć tę jedną bramkę. Trzeba powiedzieć, że Lechia broniła się bardzo dobrze i skutecznie odbijała nasze ataki. Dlatego spotkanie zakończyło się naszą porażką. Myślę, ze mój zespół dał z siebie tyle ile mógł. Próbowaliśmy do samego końca, ale tak jak wspomniałem zabrakło argumentów do wywiezienia punktów.

20190406 074 rul 8367
 
Piotr Stokowiec (trener Lechii Gdańsk)

Myślę, że ten mecz nie wyglądał najgorzej, jeżeli chodzi o organizację gry, a szczególnie tej ofensywnej. Jednak najważniejsze są trzy punkty i kolejne zero z tyłu. Jestem zadowolony z tego, bo chcieliśmy dzisiaj przejąć kontrolę nad meczem grając w piłkę. Trzeba przyznać, ze Lecha nie można traktować jako zespołu skazywanego na pożarcie i jest on przez nas szanowany, bo wiemy jaki w nim jest potencjał. Uważam, że goście zagrali bardzo dobry mecz, ale my swoją konsekwencją potrafiliśmy go wygrać i stworzyć sobie kilka sytuacji. Byliśmy świadkami ciekawego widowiska, takiego które powinno zachęcać kibiców do przychodzenia na stadion.

 

Galeria

 

 

 

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: Artur Sobiech (10’)

Żółte kartki: Błażej Augustyn (12’), Lukas Haraslin (21’), Patryk Lipski (32’) – Thomas Rogne (51’)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski - Michał Mak (59’ Konrad Michalak), Artur Sobiech (90’ Jakub Arak), Lukas Haraslin (75’ Flavio Paixao)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych - Tymoteusz Klupś (64’ Maciej Makuszewski), Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (79’ Marcin Wasielewski) - Darko Jevtić (71’ Filip Marchwiński), Christian Gytkjaer

Liczba kibiców: 19 016

źródło lechpoznan.pl / własne