lechia

Piłkarze Lechii Gdańsk zwycięsko zakończyli zgrupowanie w Turcji.

Lechiści pokonali w dodatkowym sparingu podczas przedłużonego tureckiego zgrupowania, ostatnią drużynę mołdawskiego odpowiednika ekstraklasy - FC Costuleni 4:1.

Paweł Janas puścił w bój prawdopodobnie skład bardzo zbliżony do tego , który rozpocznie za niecałe dwa tygodnie zmagania w lidze.

Pierwsza bramka padła już w 12 minucie spotkania, a strzelcem został Paweł Nowak, wykorzystując dobre dośrodkowanie Piotra Wiśniewskiego.

Wiśniewskiemu najwidoczniej było mało, gdyż w 22 minucie spotkania zdecydował się na indywidualną akcję, którą skutecznie wykorzystał podwyższając wynik spotkania na 2:0.

Najwyraźniej przerwa źle podziałała na Naszych zawodników, gdyż niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy stracili bramkę kontaktową. Drużyna bardzo dobrze jednak zareagowała na stratę tej bramki, i szybko powróciła na dwubramkowe prowadzenie. Strzelcem bramki został Ivans Lukjanovs. Miejmy nadzięję, że popularny „Wania” odblokuję się na stałe i zdobędzie kilka ważnych bramek, przedłużając przy okazji kontrakt w Gdańsku.

To najwyraźniej był dobry dzień Wiśniewskiego, który ustalił wynik spotkania zdobywając czwartą bramkę dla gdańskiej ekipy.

Lechia Gdańsk - FC Costuleni 4:1