Po prawie trzech latach pracy na rzecz Stadionu Energa Gdańsk, prezes zarządu Arena Gdańsk Operator - Tomasz Niski ustępuje ze stanowiska. Od 1 kwietnia 2020 roku spółką kieruje Łukasz Wysocki.

W dniu 31.03.2020 roku, w związku ze złożoną wcześniej rezygnacją, Tomasz Niski przestał pełnić funkcję prezesa zarządu Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.. W czasie swojej kadencji był odpowiedzialny za przeprowadzenie na Stadionie Energa Gdańsk prawie 500 wydarzeń i spotkań o charakterze społecznym, 400 spotkań korporacyjnych, ponad 40 dużych i masowych wydarzeń, ok. 50 meczów Lechii Gdańsk (w ramach PKO Ekstraklasy, Totolotek Pucharu Polski i eliminacji Ligi Europy UEFA).

W zaistniałej sytuacji kryzysowej stanowisko prezesa zarządu przejmie Łukasz Wysocki, dla którego Stadion Energa Gdańsk nie jest obcy. Łukasz Wysocki był odpowiedzialny za przeprowadzenie Finałowego Turnieju UEFA Euro 2012 ze strony UEFA właśnie na tym stadionie, pełniąc funkcję Venue Managera. Od 2007 roku związany z branżą stadionową m.in. był odpowiedzialny za przygotowanie koncepcji funkcjonalnej Stadionu Narodowego w Warszawie pracując w latach 2007-2011 w Narodowym Centrum Sportu. Jest jednym z pierwszych absolwentów z Polski Events & Venue Management School, której kursy ukończył w 2008 i 2009 roku. Od 2014 roku pełni funkcję prezesa zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, której zadaniem jest między innymi promowanie oferty spędzania czasu wolnego w Gdańsku i regionie.

- Stadion Energa Gdańsk to ikona na mapie nie tylko Gdańska, ale całego Trójmiasta i Polski – mówi Łukasz Wysocki. – Zarządzanie takim obiektem to duże wyzwanie, tym większe obecnie, kiedy trudno określić w jakim stopniu sytuacja na całym świecie wpłynie na rozwój branży eventowej. Jestem jednak przekonany, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pracy doświadczonego zespołu będziemy skutecznie kontynuować realizację celów stadionowych, wprowadzając też nowe inicjatywy - dodał.

- Cieszę się na to wyzwanie. Na przestrzeni najbliższego czasu i w dobie występującego kryzysu, z pomocą dwóch profesjonalnych zespołów będę łączył te dwie funkcje - zakończył Wysocki.

źródło: stadionenerga.pl / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora