Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia. 20-letni Maksym Khlan został piłkarzem Lechii Gdańsk! 

O tym, że Khlan może dołączyć do Lechii informowaliśmy jako pierwsi już 21 sierpnia - zawodnik był w Gdańsku i obejrzał z trybun mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W poniedziałek 4 września oficjalnie podpisał kontrakt z Biało-Zielonymi. - Rozmowy rozpoczęliśmy już kilka tygodni temu. Nie było łatwo przekonać go, że Lechia to dla niego najlepszy wybór, ale gdy tylko przyjechał do Gdańska i zobaczył nasz stadion, wszelkie wątpliwości zniknęły - przyznał Paolo Urfer.

Khlan to 20-letni ofensywny pomocnik, testowała go m.in. Legia Warszawa. Ostatnio grał w Żorii Ługańsk, jednak od lipca jest wolnym zawodnikiem. Pięć razy wystąpił w reprezentacji Ukrainy do lat 21. Khlan łącznie w lidze ukraińskiej rozegrał osiem spotkań i zanotował dwie asysty. Wcześniej był także zawodnikiem Karpat Lwów.

- Maksym potrafi czarować na boisku. Gdy ma piłkę wszystko wydaje się proste i łatwe. Trener może wykorzystać go na każdej pozycji ofensywnej. Jest szybki i od razu wie, co robić z piłką - dodał prezes klubu.


źródło: lechia.pl/  własne