Jak udało się nam dowiedzieć, nowym zawodnikiem Lechii może zostać Maks Khlan, który jest już w Gdańsku. Ostatnio występował w Żorii Ługańsk, a latem testowała go m.in. Legia Warszawa.

Khlan to 20-letni ofensywny pomocnik, testowała go m.in. Legia Warszawa. Ostatnio grał w Żorii Ługańsk, jednak od lipca jest wolnym zawodnikiem. Pięć razy wystąpił w reprezentacji Ukrainy do lat 21. Jak pytamy wśród ludzi związanych z ukraińską piłką, Khlan jest bardzo ciekawym i utalentowanym zawodnikiem. Mimo zaledwie 1,70 metra wzrostu jest szybki i dysponuje dobrym dryblingiem.

Jego przygoda z klubem z Ługańska skończyła się w dość nieciekawych okolicznościach. Choć kontrakt obowiązywał do końca grudnia, to piłkarz rozwiązał go już w czerwcu. Od marca nie łapał się do składu i jak podawały media z Ukrainy, miał konflikt z zarządem. - Kontrakt z Zorią obowiązywał do końca tego roku i zaproponowano mi podpisanie nowego kontraktu na 5 lat. Powiedziałem, że nie jestem przeciwny przedłużeniu kontraktu z klubem, ale na krótszy okres. Powiedziano mi, że nie będę grał, dopóki nie podpiszę kontraktu z klubem na 5 lat. I tak też się stało - powiedział cytowany przez zagraniczne media.

Khlan łącznie w lidze ukriańskiej rozegrał osiem spotkań i zanotował dwie asysty. Wcześniej był także zawodnikiem Karpat Lwów.

Wspieraj Autora na Patronite

źródło: własne