Dyrektor generalna Lechii Gdańsk Magdalena Urbańska została zwolniona - donosi portal "Meczyki.pl". To efekt m.in. panującego w klubie chaosu. Potwierdziliśmy te informacje w klubie. Jak słyszymy, wpis na X nie był przyczyną zwolnienia, a wpłynęło na to wiele czynników.

Niespełna rok potrwała kadencja Magdaleny Urbańskiej w Lechii. Kiedy Urbańska przychodziła do Lechii, w klubie panował chaos po spadku z Ekstraklasy. Minęło dziesięć miesięcy, a klub wciąż nie wygrzebał się z problemów. O Urbańskiej można było w kuluarach usłyszeć sporo nie najlepszych opinii.  

Jak donosi portal "Meczyki.pl", Urbańska została zwolniona z Lechii po tym jak 9 lipca w nocy opublikowała wpis w mediach społecznościowych na temat sytuacji klubu. "Obecnie jest jeszcze bardziej intensywnie i moment wymagający dużego nakładu pracy (zamykamy sezon 2023/2024 i rozpracowujemy kolejny), gdzie np.: obowiązki trzech osób wykonuje jedna ( nie mam tu na myśli ani sprzedaży ani komunikacji) Dlaczego? Bo obecnie nie możemy pozwolić sobie na to aby zatrudniać. Dlaczego? Bo awans w trakcie jednego sezonu był także znaczącą inwestycją" - pisała m.in. Urbańska.

Urbańska nie cieszyła się też dobrą prasą wśród kibiców. Z tego co słyszymy po odejściu dyrektor, atmosfera w klubie się od razu poprawiła.

źródło: Meczyki.pl/ własne