Na krzesełkach trybuny żółtej PGE Areny od poniedziałku powstaje napis "Lechia Gdańsk".

Napis powstaje dzięki inicjatywie obecnego zarządu klubu :

- Jestem pewny, że realizacja tego projektu pomoże w budowaniu tożsamości PGE Areny Gdańsk jako "domu" Lechii - dumy Gdańska i Pomorza - mówi prezes gdańskiego klubu Bogdan Magnowski.

Akcja już się rozpoczeła. Zatrudniona do tego została specjalna firma, która używa profesjonalnych farb do tego typu podłoża.

Inicjatywa powstania napisu wyszła od zarządu klubu latem tego roku. Zwrócili się z tym do miasta Gdańsk, właściciela stadionu.

- To bardzo ważny element wizerunkowy, nie tylko dla samego Klubu czy Miasta, ale przede wszystkim naszych kibiców – podkreśla prezes Lechii Bogdan Magnowski. - Takie rozwiązanie wciąż funkcjonuje na historycznym dla naszego Klubu stadionie przy ul. Traugutta 29. Jestem pewny, że realizacja tego projektu pomoże w budowaniu tożsamości PGE Areny Gdańsk jako „domu” Lechii – dumy Gdańska i Pomorza. Oczywiście wiąże się to też z poważnym wydatkiem z naszej strony, ale nie mieliśmy wątpliwości co do jego słuszności - dodaje prezes Magnowski.

Projekt finansują wspólnie Klub i spółka BIEG 2012.

Tempo prac zależne jest od pogody, a "debiut" napisu planowany jest już na spotkaniu ze Śląskiem Wrocław, w niedziele 21 października.