W tym tygodniu do Klubu Lechia Gdańsk trafiło pełne uzasadnienie orzeczenia Komisji Ligi w sprawie meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. 

W związku z niedopuszczalnymi treściami zawartymi w oprawie zaprezentowanej przez kibiców Lechii Gdańsk podczas meczu 20. kolejki Ekstraklasy zwracamy uwagę na następujące okoliczności związane z postępowaniem dyscyplinarnym w tej sprawie.

  1. Ocena odpowiedzialności dyscyplinarnej klubów opiera się przede wszystkim na raporcie delegata Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym w tym przypadku nie pojawiła się żadna informacja na temat treści prezentowanych na sektorówce przez kibiców Lechii Gdańsk – zaznaczono jedynie sam fakt jej pojawienia się oraz towarzyszące temu odpalanie środków pirotechnicznych.
  2. Mimo to Komisja Ligi na posiedzeniu w dniu 11 grudnia 2013 r. niezwłocznie sięgnęła po środki dyscyplinarne, nakładając na klub karę finansową za zamieszczenie na sektorówce treści niezgodne z przepisami PZPN oraz inne naruszenia regulaminu rozgrywek.

Ekstraklasa dostrzega problem związany z pojawianiem się na polskich stadionach treści, które mogą być traktowane jako posiadające charakter polityczny, zauważając jednocześnie ryzyko swobodnej interpretacji istniejących w tym zakresie przepisów.

Organizator rozgrywek we współpracy z PZPN podjął już w ramach nowego projektu „Bezpieczne stadiony Ekstraklasy” działania mające na celu doprecyzowanie obowiązujących uregulowań prawnych oraz wyeliminowanie problemu poprzez pogłębienie dialogu z kibicami oraz działania edukacyjne, stojąc jednocześnie na stanowisku, że niedopuszczalne jest nawoływanie do przemocy w jakiejkolwiek formie. Szczegółowe informacje na temat założeń nowego projektu zostaną przedstawione w styczniu 2014 r.

Źródło: ekstraklasa.org

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora