17-letni Jakub Kałuziński przedłużył kontrakt z gdańskim klubem do 30 czerwca 2023 roku.

Jeśli interesujecie się wyłącznie PKO Ekstraklasą, to możecie nie kojarzyć tego chłopaka, natomiast jesteśmy przekonani, że wkrótce usłyszy o nim cała Polska, a nie jedyne rodzina i znajomi. Mówimy o podstawowym zawodniku Lechii w Centralnej Lidze Juniorów. W tym sezonie zagrał też jedno spotkanie w rezerwach biało-zielonych w czwartej lidze.

To ofensywny pomocnik, który dołączył do Lechii przed sezonem 2015/16. Bardzo szybko zwrócił na siebie uwagę sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu.

- Kuba to wciąż bardzo młody piłkarz. Od pewnego czasu regularnie uczestniczy w treningach pierwszego drużyny, gdzie jest pod stałą obserwacją naszego sztabu szkoleniowego. Przyglądamy się jego pracy, jego postępom i głęboko wierzymy, że Kuba swoją postawą na treningach zapracuje na otrzymanie swojej szansy - przyznał trener Piotr Stokowiec.

- Jest to dla mnie bodziec do jeszcze cięższej pracy, bo widać zaufanie, jakim obdarzył mnie klub. Bardzo dziękuję za tę szansę i będę robił wszystko, żeby na boisku prezentować się jak najlepiej - powiedział Kałuziński.

Do tej pory 17-latek nie zadebiutował w Lechii w PKO Ekstraklasie Był jednak na zimowym obozie w Turcji, od dłuższego czasu trenuje z pierwszym zespołem biało-zielonych, więc wydaje się jedynie kwestią czasu aż doczekamy się kolejnego gdańszczanina w najwyższej klasie rozgrywkowej.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora