Dominik Piła zostanie nowym zawodnikiem biało-zielonych. Podpisał już kontrakt do końca sezonu 2024/25, natomiast umowa wejdzie w życie dopiero od 1 lipca. Do tego czasu pozostanie w Chrobrym Głogów.

Piła określany jest jako najlepszy młodzieżowiec tego sezonu w Fortuna I lidze. Jednak od przyszłego sezonu nie będzie już młodzieżowcem. Niemniej, Lechia pozyskała wartościowego zawodnika do środka pomocy. To kolejny utalentowany piłkarz, który trafił do Gdańska - wcześniej wyciągnięto Tomasza Neugebauera z Ruchu Chorzów.

Lechia wygrała rywalizację o Piłę z praktycznie połową klubów PKO Ekstraklasy. - Ten zawodnik ma bardzo duży potencjał, dobrą dynamikę i spory repertuar rozwiązań w grze jeden na jednego. Zdaję sobie sprawę, że było bardzo duże zainteresowanie tym piłkarzem ze strony wielu klubów Ekstraklasy. Skoro Dominik ostatecznie zdecydował się na Lechię, to znaczy, że nasz plan i pomysł na jego dalszy rozwój jest odpowiedni - powiedział trener Tomasz Kaczmarek.

Urodził się w Świdnicy, a od sezonu 2017/18 reprezentował barwy Chrobrego Głogów. W obecnym sezonie zagrał w dziewiętnastu meczach i strzelił dwa gole. - Jestem bardzo szczęśliwy, że wyjaśniła się już moja przyszłość i wiem, gdzie będę grał od nowego sezonu. Lechia jest najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Duże wrażenie zrobiła na mnie organizacja klubu, ludzie, których poznałem, ale też ogromna determinacja Lechii, abym trafił właśnie do Gdańska. To dla mnie miłe i bardzo duże wyróżnienie za ciężką pracę na boisku. Miałem już okazję poznać się z trenerem Kaczmarkiem i porozmawiać o tym, jaką rolę przewiduje dla mnie w swojej drużynie. Jestem mocno podekscytowany i nie mogę już się doczekać rozpoczęcia tej współpracy - powiedział Piła.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora