Prawdopodobnie wielu znanych piłkarzy wystąpi w czerwcu na PGE Arenie, podczas charytatywnego spotkania fundacji im. Dawida Zapiska.

Bramkarz reprezentacji Hiszpanii i Realu Madryt Iker Casillas oraz piłkarz Borussii Dortmund i polskiej kadry Robert Lewandowski mają w czerwcu zagrać w meczu charytatywnym, z którego dochód wspomoże Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapiska.

W poniedziałek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Rybicki, podczas uroczystości na stadionie PGE Arena Gdańsk, przekazał Sylwii Zapisek, matce Dawida i założycielce fundacji, koszulkę reprezentacji Polski z podpisami prezydenta Bronisława Komorowskiego, szefa UEFA Michela Platiniego oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Licytacja ma odbyć na gdańskim stadionie podczas charytatywnego meczu z udziałem drużyny Przyjaciół Dawida Zapiska i gwiazd światowego futbolu. - Jestem już po rozmowach Jakubem Błaszczykowskim, Jakubem Rzeźniczakiem, Rafałem Murawskim i Hubertem Wołąkiewiczem, którzy potwierdzili udział w tym spotkaniu. Teraz szykujemy się do negocjacji z Ikerem Casillasem, który byłby najważniejszą postacią meczu. Chcemy również, by na PGE Arenie pojawili się Robert Lewandowski oraz bracia Paweł i Piotr Brożkowie - mówi Sylwia Zapisek.

Chory na rdzeniowy zanik mięśni Dawid był kibicem Lechii Gdańsk i Realu Madryt. Podczas UEFA Euro 2012 spotkał się z bramkarzem reprezentacji Hiszpanii Ikerem Casillasem. Zmarł 18 września w wieku 14 lat. W grudniu 2012 roku z inicjatywy rodziców chłopca założono Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapiska, które ma na celu aktywizację i rozwój takich osób poprzez udział w różnego rodzaju imprezach sportowych i kulturalnych. Obecnie stowarzyszenie prowadzi zbiórkę środków czystości dla Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

źródło : ekstraklasa.net