Lechia Gdańsk poinformowała o zmianach wśród naszych bramkarzy. Antoni Mikułko trafił na 1,5-roczne wypożyczenie do Wieczystej Kraków, a pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechią podpisał Bartłomiej Kałduński.

O tym, że Mikułko może trafić na 1,5 roku do Krakowa, pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Teraz jego wypożyczenie zostało sfinalizowane i Antek będzie zbierał doświadczenie w III lidze. - Zależy nam na tym, aby Antek już teraz zderzył się z tą seniorską piłką. To będzie jego następny krok: piłka seniorska. Z naszej strony będzie tutaj baczna obserwacja tego, jak będzie sobie radził na tym poziomie - ocenił trener bramkarzy Lechii Paweł Primel. 
Miejsce Mikułki w kadrze Lechii zajmie Bartłomiej Kałduński, który podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Umowa 17-latka będzie obowiązywała do końca grudnia 2025 roku. - Bartłomiej był już wcześniej z nami na treningach i już zdążył poczuć tę atmosferę pracy z pierwszą drużyną. On musi się teraz zderzyć z tym, jak w niej funkcjonować na co dzień i się do tego przystosować - powiedział trener bramkarzy.

źródło: lechia.pl