Lechia Gdańsk wydała komunikat w sprawie sytuacji Jakuba Kałuzińskiego. Strony nie doszły do porozumienia ws. przedłużenia umowy i Kuba po 30 czerwca stanie się wolnym zawodnikiem.

Kilka dni temu dyrektor sportowy Łukasz Smolarow poinformował, że Kałuziński otrzymał nową propozycję z Lechii. Dziś już jest jasne, że piłkarz jej nie przyjmie. W najnowszym komunikacie klub poinformował, że Kałuziński po 30 czerwca stanie się wolnym zawodnikiem.
Rozmowy z agentem Kuby trwały praktycznie cały poprzedni rok. Ostatecznie strony nie doszły do porozumienia, nad czym bardzo ubolewam. Kuba po 30 czerwca stanie się wolnym zawodnikiem, a do tego czasu jest oczywiście do dyspozycji trenera. Takie sytuacje się w piłce zdarzają. W zeszłym roku miałem podobną w Zagłębiu Lubin, gdzie młody wychowanek klubu Łukasz Poręba także odchodził po wygaśnięciu kontraktu. Zagłębie się utrzymało, a zawodnik odszedł do RC Lens. Teraz już jednak skupiamy się na naszym celu na tę rundę - powiedział dyrektor sportowy cytowany przez oficjalną stronę klubu.

źródło: lechia.pl