Wszystkich kibiców, którzy wybierają się na spotkanie Lechii Gdańsk z Legią Warszawa w niedzielę 19 marca zachęcamy do zapoznania się z ważnymi informacjami organizacyjnymi.

Zwracamy się, w imieniu Klubu, z prośbą do kibiców wybierających się na spotkanie o możliwie jak najszybsze przybycie na Stadion Energa Gdańsk. Bramy stadionu otwarte zostaną o godz. 16. Szybsze przybycie umożliwi spokojne wejście na obiekt i uniknięcie konieczności stania w kolejce przy bramofurtach poszczególnych sektorów. Późniejszy przyjazd na stadion nie daje gwarancji zajęcia miejsca na trybunach przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Kibiców wybierających się na niedzielne spotkanie zachęcamy do skorzystania ze środków komunikacji miejskiej. Na Stadion Energa Gdańsk dojechać będzie można m.in. pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, odchodzącymi ze stacji Gdańsk Główny. Przejazdy kolejką SKM będą bezpłatne. Przed rozpoczęciem spotkania przewidziano pięć kursów pociągów. Również pięć pociągów odwiezie kibiców po zakończeniu meczu.

Historia spotkań z Legią Warszawa

ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW SKM:

Pociągi z przystanku Gdańsk Główny w kierunku przystanku Gdańsk - Stadion Expo:

 • 16.14 (przyjazd na stadion 16.20)
 • 16.40 (przyjazd na stadion 16.46)
 • 17.06 (przyjazd na stadion 17.12)
 • 17.30 (przyjazd na stadion 17.36)
 • 17.40 (przyjazd na stadion 17.46)

Kolejki SKM z przystanku Gdańsk - Stadion Expo w kierunku Dworca Głównego:

 • 20.05 (przyjazd na dworzec o 20.11)
 • 20.15 (przyjazd na dworzec o 20.21)
 • 20.37 (przyjazd na dworzec o 20.43)
 • 20.59 (przyjazd na dworzec o 21.05)
 • 21.21 (przyjazd na dworzec o 21.27)

Dodatkowo w godz. 16 - 18 uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 7. Tramwaje kursować będą co 20 minut. W tych godzinach zwiększona zostanie częstotliwość funkcjonowania linii autobusowej 158 do co 20 minut. Z kolei tramwaje linii 10 kursować będą według niedzielnych rozkładów jazdy. Zaznaczamy jednocześnie, że bilet wstępu na mecz nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Kibiców, którzy na Stadion Energa Gdańsk wybierają się samochodami informujemy o zmianach w organizacji ruchu, które będą obowiązywać 19 marca w pobliżu stadionu od godz. 16. Dojazd do ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk od strony Drogi Zielonej będzie możliwy wyłącznie dla osób posiadających karty parkingowe P1 oraz P3. Dojazd do parkingu P4 będzie możliwy od ulicy Marynarki Polskiej.

Oprócz parkingów przy Stadionie Energa Gdańsk zmotoryzowani kibice będą mogli skorzystać z dodatkowych miejsc parkingowych. Zostały one wyznaczone:

 • w ciągu Dogi Zielonej na obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Gdańską oraz ulicą Stara Uczniowska na prawym pasie ruchu
 • w ciągu ulicy Marynarki Polskiej na obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Śnieżną oraz rondem im. Tadeusza Mazowieckiego na prawym pasie ruchu
 • w ciągu ulicy Marynarki Polskiej w relacji od ulicy Wyzwolenia do ulicy Śnieżnej na prawym opasie ruchu

Zmieniona organizacja ruchu funkcjonować będzie do godziny około 21.00.

Informujemy również o zakazie sprzedaży piwa na terenie stadionu.

źródło: Lechia Gdańsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora