Dzięki podpisaniu umowy, globalna agencja marketingu sportowego po raz drugi podejmie współpracę z klubem.

Tym razem bardziej szczegółowo określono płaszczyznę współpracy i oczekiwania klubu. SPORTFIVE będzie szukał nowych sponsorów dla Lechii w Polsce i za granicą. Niezaprzeczalną wartością dodaną do jakości współpracy ma być stała platforma wspólnych działań obu zespołów agencji – polskiego i niemieckiego.

Do pierwszej roboczej wizyty po podpisaniu umowy doszło 17 grudnia 2014 r. Czterech przedstawicieli SPORTFIVE z Hamburga oraz cztery osoby z polskiego oddziału firmy pracowało od rana na stadionie, tworząc bazę do przyszłej działalności.

- Jest nam bardzo miło powitać Lechię Gdańsk w europejskiej rodzinie klubów współpracujących ze SPORTFIVE. Wierzymy w potencjał marki oraz regionu i chcielibyśmy przyczynić się do rozwoju Lechii w nadchodzących latach - mówi Philipp Hasenbein Dyrektor Generalny SPORTFIVE GmbH & Co. KG w Europie.

Prace zespołu działającego dla Lechii Gdańsk będą toczyć się zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Platforma wspólnych działań ma obejmować zadania realizowane z klubem, w ścisłym połączeniu z oczekiwaniami Miasta Gdańska, a także w korzystnej otwartości na współpracę agencji z Operatorem Stadionu.

- Opracowany model biznesowy zakłada realne wsparcie w poszukiwaniu nowych partnerów z bazy, którą SPORTFIVE właściwie już posiada – mówi Janusz Biesiada, dyrektor działu marketingu i sprzedaży w Lechii Gdańsk. – Współtworzenie polityki marketingu sportowego klubu z podmiotem, który dysponuje nie kwestionowanym „know-how”, przy jasnym ustaleniu zasad współpracy, może przynieść tylko dobre rezultaty. Nasze rozliczenia z agencją będą ściśle powiązane z osiągniętymi przez nią rezultatami. Będą realne korzyści – będzie kontynuowana współpraca. Celem jest wzmocnienie marki Lechia Gdańsk w Polsce i w Europie oraz rozwój klubu.

Wykonawczo realizacją projektu zajmować się będzie zespół złożony z trzech osób – szefa marketingu oraz dwóch przedstawicieli handlowych. Team będzie na co dzień wspierany przez kolegów z Hamburga i Warszawy.

- Klub od paru miesięcy tworzył nową jakość w działaniach marketingowych, pozyskując nowych sponsorów. Naszym zadaniem będzie ściągnąć ich do Gdańska jeszcze więcejmówi Piotr Pietrzak, Dyrektor Generalny SPORTFIVE na Polskę, który będzie koordynował realizację projektu w Gdańsku -  SPORTFIVE jest marką znaną na całym świecie, w klubach Bundesligi i Premiership działającą już od lat, obecnie coraz lepiej radzi sobie na rynkach Szwecji, Holandii, Turcji, Włoch czy Węgier. W Polsce byliśmy dotąd partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a teraz chcemy zainwestować naszą wiedzę i kontakty w rozwój Lechii Gdańsk.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora