Wczoraj informowaliśmy i śmierci byłego 49-letniego piłkarza Lechii Gdańsk Tomasza Rzepnikowskiego. Dzisiaj mamy dla Was informacje o uroczystościach pogrzebowych.

Tomasz Rzepnikowski zmarł 31 grudnia 2019 roku. Msza święta odbędzie się jutro (sobota 4 stycznia) o godz. 13.00 w kościele pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. Natomiast ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.30 w kaplicy na cmentarzu Łostowickim.

Pamięć popularnego "Rzepy" została uczczona minutą ciszy przed noworocznym meczem Oldbojów Lechii Gdańsk z Drużyną Samorządowców i Przyjaciół.

Przypomnijmy, Tomasz Rzepnikowski w barwach Lechii Gdańsk zadebiutował tuż po spadku drużyny z Ekstraklasy. Wystąpił już w pierwszej kolejce drugoligowego sezonu. 31 lipca 1988 roku, Lechia na wyjeździe zremisowała 1:1 ze Stomilem Olsztyn.

Ostatni pojedynek w biało-zielonych barwach zanotował 14 maja 1989 roku. Lechia przegrała wówczas przed własną publicznością ze Stalą Rzeszów 0:3 

Po meczu tym nastąpiła zmiana w sztabie szkoleniowym.

Rzepnikowski rozegrał w sumie 10 spotkań w drugoligowej Lechii w sezonie 1988/89. 9 z nich na szczeblu II ligi a jedno w meczu o Puchar Polski.

Jeżeli wśród naszych czytelników są znajomi lub rodzina Tomasza Rzepnikowskiego, prosimy o kontakt z redakcją celem uzupełnienia zdjęcia przy jego profilu piłkarskim.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora